°C

Piatok, 10. júl 2020. Meniny má Amália, zajtra Milota.

Hollywood v slzách: Herečku z Priateľov zabila rakovina!

Zdroj: Getty Images
04.06.2020 20:00

LOS ANGELES - Svoj boj prehrala! Herečka Mary Pat Gleason stvárnila množstvo postáv a úloh. Spomenúť možno jej účinkovanie v seriáloch Priatelia, Sex v meste, 2 baby na mizine a Zúfalé manželky, či filmy Moderná Popoluška, Božský Bruce alebo Dovolenka za trest. Jej fanúšikov a kolegov zasiahla v týchto dňoch smutná správa. 70-ročná umelkyňa zomrela.


Mary Pat Gleason síce nepatrila medzi celebrity, ktoré by boli v médiách často spomínané, avšak jej tvár je mnohým dobre známa. Zahrala si totiž v mnohých obľúbených seriáloch a filmoch. 

Podľa informácií portálu Variety, 70-ročná herečka v utorok v noci zomrela po ťažkom boji s rakovinou maternice. Smutnú správu potvrdil médiám aj jej manažér, ktorý dodal, že bola veľkou bojovníčkou až do konca. Mary Pat bola prvýkrát rakovina maternice diagnostikovaná v roku 2014. Vtedy liečba zabrala. Rakovina však zaútočila opäť. 

Smrť Mary Pat zasiahala mnohých jej kolegov. „Bola to jedna z najdrahších a najmilších ľudí, čo som mal česť spoznať. Bola oveľa viac, než len úžasnou herečkou. Starostlivá, zábavna a darom pre každého vo svojom okolí. Neviem si predstaviť svet bez jej usmiatej tváre a milej povahy,” napísal na facebooku jej kolega Ron Fassler. 

Mary Pat Gleason svoj boj s rakovinou prehrala.
Mary Pat Gleason
Zdroj: profimedia.sk


Galéria

Mary Pat Gleason svoj

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/zuz
FOTO: profimedia.sk, NBC, CBS, Warner Bros

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články