°C

Nedeľa, 7. jún 2020. Meniny má Róbert, zajtra Medard.

Skupina U2 podáva pomocnú ruku Írsku: Na boj proti koronavírusu prispela sumou 10 miliónov eur

Skupina U2
Skupina U2
Zdroj: TASR/Daniel Dal Zennaro/ANSA via AP
09.04.2020 16:00

DUBLIN - Írska rocková skupina U2 sa rozhodla prispieť sumou desať miliónov eur na pomoc v boji proti šíreniu nového koronavírusu v Írsku. Informovala o tom vo štvrtok agentúra DPA s odvolaním sa na miestne médiá.


Tieto peniaze sa použijú na podporu zdravotníkov a získanie zdrojov či na nákup osobných ochranných prostriedkov pre personál pracujúci v prvej línii. Podľa televízie RTÉ niektoré zdravotnícke vybavenie financované skupinou s frontmanom Bonom už dorazilo na letisko v Dubline.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Na kampani zameranej na získanie zdravotníckeho materiálu, ktorú realizovali letecké spoločnosti Avolon a Aer Lingus, sa podieľali aj ďalšie spoločnosti. Írsky premiér Leo Varadkar toto ich úsilie ocenil. "Vláda objednala dodávku osobných ochranných prostriedkov, ktorá by za normálnych okolností stačila na 13 rokov. Napriek tomu je vítaná každá pomoc zo strany súkromného sektora a širokej verejnosti," napísal na Twitteri.

Skupina U2 sa už roky zapája do viacerých sociálnych a politických projektov. Podľa oficiálnych údajov v Írsku doteraz zaznamenali takmer 6000 pozitívnych prípadov nákazy, pričom na ochorenie COVID-19 zomrelo 235 ľudí.


Galéria

Skupina U2 Skupina U2 Skupina U2 Skupina U2

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články