Michal David si na Mejdan roku 2018 pozval Sagvana Tofiho | Topky.sk

Pondelok, 10. december 2018. Meniny má Radúz, zajtra Hilda.

Michal David si na Mejdan roku 2018 pozval Sagvana Tofiho

Zdroj: Mejdan roku
06.08.2018 10:29

Asi žiadna česko-slovenská party sa nezaobíde bez hitov, ktoré zložil alebo naspieval Michal David. Už desaťročia tento český umelec baví svojimi hitmi ako Nonstop, Decibely lásky, zároveň hladí romantické duše skladbami Nejvetší z nálezů a strát, Každý mi tě lásko závidí a podobne.


Jeho party Mejdan roku sa opäť vracia na Slovensko a pred Vianocami si ju užijú v mestách Košice (11.12.), Žilina (12.12.) a Bratislava (13.12.).

„Michal David je jedným z najúspešnejších hitmakerov českej populárnej hudby so stálym presahom aj na Slovensko, kde má svoje verné publikum. Podobne ako napríklad Karel Svoboda, Vašo Patejdl alebo Janek Ledecký sa dokázal presadiť nielen ako autor úspešných pesničkových hitov, ale aj ako skladateľ obľúbených muzikálov ako Kleopatra, Traja mušketieri, Angelika a ďalšie,“ povedal o Michalovi Davidovi hudobný publicista a dramaturg Juraj Čurný.

Michal David si na
Zdroj: Mejdan roku

Spevák sa slovenským fanúšikom pripomenul v tomto roku predovšetkým vystúpením v populárnej televíznej relácii ChartShow, kde zaspieval skladbu Každý mi tě lásko závidí (víťaz rebríčka Venované ženám 2) a interpretoval skladbu svojho obľúbeného speváka Eltona Johna Candle in the Wind, ktorá vyhrala rebríček Najpredávanejšie hity všetkých čias. V súčasnosti koncertuje najmä v rámci svojho Mejdan roku open air turné v Čechách.

Špeciálny hosť – Sagvan Tofi

Hosťom na Mejdane roku 2018 bude Sagvan Tofi. Ak by si niekto chcel zaspomínať, tak týchto dvoch umelcov spája napríklad film Vítr v kapse z roku 1982, v ktorom si Sagvan Tofi zahral s Lukášom Vaculíkom a Michal David naspieval ústrednú skladbu Nonstop. Mimochodom, keďže v tom čase Michal David spieval v kapele Kroky Františka Janečka, skladbu nahral tajne. Niet pochýb o tom, že aj tento hit, ktorému už tiahne na pomyselný štvrtý krížik, odznie počas koncertov.

Od tohto filmu sa obaja umelci viackrát stretli pri rôznych spoluprácach, nedávno to bol napríklad superúspešný muzikál Deti ráje, ku ktorému Sagvan Tofi napísal liberto. Keďže „kráľ českých diskoték“ má na svojom konte skutočne mnoho hitov, Tofi už pracuje aj na pokračovaní muzikálu. 

Michal David si na
Zdroj: Mejdan roku

VIP afterparty

Po koncertoch v Košiciach a v Bratislave je pre najvernejších fanúšikov pripravená jedna lahôdka. Držitelia VIP vstupeniek majú možnosť zúčastniť sa špeciálnej afterparty, na ktorej budú mať možnosť osobne sa zabaviť s umelcami a takisto sa s nimi odfotiť. Mejdan roku sa tak pre mnohých neskončí s poslednou skladbou na pódiu, ale bude pokračovať ďalej.

Vstupenky na Mejdan roku 2018 – Michal David sú k dispozícii v sieti 

Michal David si na
Zdroj: prepredaj

Mejdan roku 2018 – Michal David:
11.12.2018  Košice, Steel Aréna
12.12.2018  Žilina, Tipsport Aréna
13.12.2018  Bratislava, Aegon aréna

Michal David si na
Zdroj: Mejdan roku

- reklamná správa - 


Galéria


Nástroje k článkuPR článok

ZDROJ: Mejdan roku

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články