Pondelok, 17. máj 2021. Meniny má Gizela, zajtra Viola.

Slávny hudobník otvorene o svojich démonoch: Neuveríte, ako ich zaháňa!

Liam Gallagher
Liam Gallagher
Zdroj: SITA/Photo by Chris Pizzello/Invision/AP
19.07.2018 16:00

LONDÝN - Anglický spevák Liam Gallagher zaháňa svojich démonov skladbami legendárneho Johna Lennona. Niekdajší líder už nefungujúcej kapely Oasis to povedal v rozhovore pre noviny Metro.


"Mám Johna Lennona. Kedykoľvek potrebujem, držím sa ho a všetky temné mraky sa rozplynú. Nepotrebujem terapiu, mne pomáha John Lennon," vyjadril sa. Štyridsaťpäťročný muzikant tiež povedal, že mu v boji proti depresii pomáha pohľad do zrkadla. "Vidíte, ako vyzerám? Vyzerám výborne. Hneď ako začnem upadať do depresie, pozriem sa do zrkadla," objasnil.

Liam Gallagher sa preslávil ako spevák spomínanej kapely Oasis, s ktorou vydal albumy Definitely Maybe (1994), (What's The Story) Morning Glory? (1995), Be Here Now (1997), Standing On The Shoulder Of Giants (2000), Heathen Chemistry (2002), Don't Believe The Truth (2005) a Dig Out Your Soul (2008).

Činnosť skupiny však už od začiatku sprevádzali ostré a otvorené spory medzi ním a jeho starším bratom Noelom, ktoré napokon v auguste 2009 viedli k jej rozpadu. Noel následne založil kapelu Noel Gallagher's High Flying Birds. Liam s ostatnými členmi Oasis zas skupinu Beady Eye, ktorá stihla uviesť na trh dve štúdiovky - Different Gear, Still Speeding (2011) a BE (2013), no v októbri 2014 ukončila činnosť. Liam v októbri 2017 ponúkol debutovú sólovku As You Were, s ktorou dobyl UK Chart.


Galéria

Liam Gallagher Liam Gallagher Liam Gallagher Liam Gallagher Liam Gallagher

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články