°C

Nedeľa, 5. júl 2020. Meniny má Cyril a Metod, zajtra Patrícia, Patrik.

Speváčka Paula Abdul žaluje solárko: Za zhyzdenie chce veľké odškodné!

Paula Abdul
Paula Abdul
Zdroj: SITA
10.01.2014 15:15

LOS ANGELES - Americká speváčka, tanečnica a porotkyňa v talentových šou Paula Abdul podala vo štvrtok žalobu na spoločnosť Uvasun, ktorá prevádzkuje soláriá a kozmetické salóny, za to, že sa počas opaľovania u nich spálila. Potrebné dokumenty už odovzdala na súde v Los Angeles.


V súdnych materiáloch, ktoré získal magazín The Hollywood Reporter, speváčka tvrdí, že 20. januára 2012 podstúpila SlimStar kúru infračerveným svetlom, ktorú však aplikovali nedbalo a neopatrne, čo jej spôsobilo niekoľko bolestivých popálenín po celom tele, najmä však popáleniny druhého a tretieho stupňa na ľavom stehne.

Spomína v nich tiež obrovskú psychickú i fyzickú bolesť, ktorú musela znášať a ktorá jej znemožnila pracovať, a teda aj zarábať. Musela vraj dokonca vyhľadať lekársku pomoc a zaplatiť výdavky s ňou spojené. Presná vyčíslenie jej ujdených ziskov zatiaľ nie je známe. Abdul však od spoločnosti požaduje viac ako 25-tisíc dolárov (v prepočte viac ako 18-tisíc eur). 

Paula Julie Abdul sa narodila 19. júna 1962 a kariéru odštartovala ako roztlieskavačka basketbalového tímu Los Angeles Lakers. V osemdesiatych a deväťdesiatych rokoch sa preslávila ako speváčka. Na konte má albumy Forever Your Girl (1988), Spellbound (1991) a Head Over Heels (1995). Zahrala si aj v niekoľkých filmoch ako Junior High School (1978), Lásku si nekúpiš (1987), Majster premeny (2002), či Bruno (2009).

Je držiteľkou jednej ceny Grammy, na konte má však aj tri American Music Awards alebo päť MTV Video Music Awards. Od roku 2000 pôsobila ako porotkyňa v speváckej súťaži American Idol, ktorú opustila po ôsmej sérii. Po boku Simona Cowella zasadla aj do porotcovského kresla americkej verzie súťaže The X Factor (2011). V roku 2012 rozhodovala v tanečnej súťaži Dancing with the Stars a v roku 2013 si zopakovala úlohu porotkyne v ďalšej súťaži So You Think You Can Dance. 


Galéria

Paula Abdul Paula Abdul Paula Abdul Paula Abdul Paula Abdul Paula Abdul

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články