Speváčka Toni Braxton: Náhla hospitalizácia! | Topky.sk

°C

Sobota, 14. december 2019. Meniny má Branislava, Bronislava, zajtra Ivica.

Speváčka Toni Braxton: Náhla hospitalizácia!

Toni Braxton
Toni Braxton
13.01.2012 16:00

LOS ANGELES - Americkú r'n'b speváčku Toni Braxton vo štvrtok hospitalizovali v losangeleskej nemocnici pre problémy s imunitným systémom. Interpretka hitu Un-Break My Heart totiž trpí nebezpečným autoimunitným ochorením systémový lupus erythematodes.


"Chcem poďakovať všetkým fanúšikom za ich podporu. Budem úplne v poriadku, keďže mám to šťastie, že mám skvelú rodinu, ktorá mi je oporou," vyjadrila sa Braxton pre portál TMZ.com.

Štyridsaťtriročná rodáčka z Marylandu odštartovala svoju kariéru koncom 80. rokov spolu so svojimi štyrmi sestrami v skupine The Braxtons. Tam si ju všimli producenti Antonio 'L.A.' Reid a Kenneth 'Babyface' Edmonds. V roku 1993 vydala debutovú eponymnú nahrávku a o rok neskôr dostala cenu Grammy v kategórii Najlepší nováčik. Úspech dosiahla aj s druhým albumom Secrets (1996). Už o dva roky neskôr sa však pohádala so svojím vydavateľstvom a prvý raz zbankrotovala. Napriek tomu naďalej vystupovala, vydávala albumy a hrala vo filmoch.

Speváčka má okrem spomínaného lupusu aj mnohé ďalšie zdravotné problémy. Z prsníka jej museli vyoperovať nezhubný nádor a liečila sa tiež na zápal osrdcovníka. Pre mikrovaskulárnu angínu musela predčasne prerušiť angažmán v istom lasvegaskom hoteli. V roku 2010 opäť zbankrotovala. V tom istom roku vyšiel jej šiesty a zatiaľ posledný štúdiový album s názvom Pulse. Informácie pochádzajú z webovej stránky www.nme.com.


Galéria

Toni Braxton Toni Braxton Toni Braxton Toni Braxton Toni Braxton Toni Braxton Toni Braxton

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články