Sobota, 8. máj 2021. Meniny má Ingrida, zajtra Roland.

Hudobný svet v smútku: Zomrel obľúbený český spevák (†41)!

David Stypka zomrel po dlhej chorobe.
David Stypka zomrel po dlhej chorobe.
Zdroj: Facebook D.Š.
10.01.2021 22:00

PRAHA - Český hudobný svet je v šoku! Po dlhej chorobe dnes zomrel spevák, gitarista a textár David Stypka (†41). Od minulého roka bojoval s rakovinou pankreasu, no jeho zdravotný stav značne skomplikovala aj nákaza COVID-19.


Stypka bol držiteľom Ceny Anděl v kategórii Sólový interpret za rok 2017. Spolupracoval napríklad s Ewou Farnou, s ktorou naspieval hit Dobré ráno, milá, ja měl radost. Od minulého roka sa však držal v úzadí - diagnostikovali mu totiž rakovinu pankreasu. 

Hudobník boj s chorobou dnes prehral. Ako informovala rodina, David bol najvyše nakazený aj zákerným COVID-19. Krátko po tom, čo sa správa o jeho smrti dostala na verejnosť, zareagovala aj jeho kolegyňa a dobrá kamarátka Ewa Farná.

„Pred pár týždňami sme spolu písali texty u teba na terase, rozoberali život a smiali sa, že tak si ľudia asi nepredstavujú vznik popových piesní. Nemám v obľube smalltalk, s tebou to bol presne ten typ priateľstva, kde sme u nás doma do rána prekecali otvorene o všetkom, len nie povrchne. Písala som ti predvčerom správu: Snáď ti je lepšie, vieš ako, dýchaj. Doprdele David, nie sme vo veku, kedy kamaráti odchádzajú. Viac nie som schopná napísať, celá sa trasiem. Mám ťa veľmi rad a myslím teraz na tvoju ženu a tri deti,“ zverejnila speváčka. 


Galéria

David Stypka zomrel po Ewa Farna sa k

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články