°C

Nedeľa, 27. september 2020. Meniny má Cyprián, zajtra Václav.

Pohreb deduška (†94) z Kameňáku: Poloprázdna sieň krematória, whiskey pod rakvou!

Dnes sa konala posledná rozlúčka s Janom Skopečkom.
Dnes sa konala posledná rozlúčka s Janom Skopečkom.
Zdroj: Profimedia
03.08.2020 18:00

PRAHA - Minulý týždeň sme na Topkách informovali o smrti 94-ročného herca známeho z českých komédií Jana Skopečka. Dnes krátko pred poludním sa vo Veľkej obradnej sieni krematória v Strašniciach konala posledná rozlúčka so známym umelcom. Prišla len hŕstka smútiacich a pod rakvou bola fľaša whiskey!


Obľúbený herec desiatok malých postáv Jan Skopeček žil posledný rok v domove pre seniorov, zomrel ale v Nemocnici Na Bulovce. Dnes sa s umelcom konala posledná rozlúčka. O 11-tej hodine predpoludním sa vo Veľkej obradnej sieni krematória v Strašniciach zišli smútiaci - bola ich však len hŕstka. 


Legendárny herec (†94) z Kameňáku zomieral opustený: Dcéra ho navštívila raz za rok... Tá sa mu naozaj vydarila!


Pohreb vybavoval Skopečkov synovec Michal, keďže jeho dcéra Marie, vnučka a pravnúčatá žijú vo francúzskom Lyone. Na poslednú rozlúčku so svojim milovaným zosnulým však dorazili. Okrem nich prišli dať posledné zbohom herečky Kristýna Frejová, Petra Špalková, posledný žijúci herec z partie Tři chlapi v chalupě Ladislav Trojan, či režisér Zdeněk Troška.

V obradnej sieni strašnického krematória sa zišla len hŕstka smútiacich.
Pohreb deduška (†94) z
Zdroj: Profimedia

Počas obradu zazneli hercove obľúbené piesne, v rátane hitu od Franta Sinatru. Smútočnej reči sa zhostila herečka Kateřina Macháčková, ktorá sa s rodinou poznala viac ako 40 rokov. Smútiacim sa prihovárala aj na pohrebe Skopečkovej manželky Věry Tichánkovej. Práve Macháčková položila pod rakvu fľašu whiskey. To bol totiž Janov obľúbený alkohol a herečka mu na poslednú cestu chcela dopriať to, čo mal rád.

Herečka Kateřina Macháčková čítala smútočnú reč. Nepristúpila však k rečnickému pultu, ako býva zvykom, ale bez mikrofónu sa postavila pred smútiacich hostí.
Pohreb deduška (†94) z
Zdroj: Profimedia

Posledná rozlúčka s Janom Skopečkom sa konala dnes pred poludním vo Veľkej obradnej sieni krematória v Strašniciach.
Pohreb deduška (†94) z
Zdroj: Profimedia


Galéria

Dnes sa konala posledná V obradnej sieni strašnického Jan Skopeček bol známy Herečka Kateřina Macháčková čítala Posledná rozlúčka s Janom

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články