°C

Štvrtok, 24. september 2020. Meniny má Ľuboš, Ľubor, zajtra Vladislav.

Slávnostná svätá omša za Karla Gotta v Bratislave: Zúčastní sa aj Danko

Zdroj: Instagram K.G.
11.10.2019 18:10

BRATISLAVA - Slávnostná svätá omša sa uskutoční v nedeľu 13. októbra o 15.00 h v Hradnej kaplnke (bývalá Hudobná sieň) Bratislavského hradu. Liturgia predstavuje dôstojný spôsob, akým sa chcú politickí predstavitelia SR rozlúčiť s Karlom Gottom.


Na slávnostnej bohoslužbe sa zúčastní aj predseda Národnej rady SR Andrej Danko, ktorý ju inicioval.  Pozvaní sú poslanci NR SR, členovia vlády a ďalší významní hostia. Na omši sa má zúčastniť aj predseda Poslaneckej snemovne Parlamentu Českej republiky Radek Vondráček. Celebrovať ju bude biskup Mons. Rábek.

Fenomenálny Karel Gott si zaslúži, aby si ho patrične uctili aj predstavitelia štátu, o ktorom on sám hovoril, ako o svojej domovine. Predseda Národnej rady SR Andrej Danko preto plánuje dať nezabudnuteľnému spevákovi posledné zbohom osobne aj počas sobotnej zádušnej omše v Prahe. Okrem toho však chce využiť aj priestory kaplnky zasvätenej Sedembolestnej Panne Márii, patrónke Slovenska, na hradnom kopci. Tento znovu-obnovený liturgický priestor primárne slúži na konanie slávnostným omší počas významných sviatkov, ale aj ako miesto, kde môžu tak verejnosť, ako aj politici hľadať pokoj.

Teraz sa stane dôstojným miestom, na ktorom sa slovenskí politici môžu s jedinečným interprétom, ktorý zasiahol celé generácie, rozlúčiť. „Správa o smrti Maestra Gotta ma hlboko zasiahla. Bol to výnimočný človek, ktorý miloval Slovensko natoľko, že o ňom hovoril, ako o svojom domove. A preto je namieste, že, som inicioval konanie svätej omše v kaplnke na Bratislavskom hrade," vysvetlil dôvod šéf parlamentu.


Galéria

Prahu čaká náročná skúška. Karel Gott bol známy

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články