Sobota, 17. apríl 2021. Meniny má Rudolf, zajtra Valér.

Jiřina Bohdalová priznala zdravotné problémy: Nedá sa to liečiť!

Jiřina Bohdalová
Jiřina Bohdalová
Zdroj: TV JOJ
15.07.2019 12:00

PRAHA – Nielen v Čechách, ale aj na Slovensku patrí medzi obľúbené filmové tváre a zaslúžene jej patrí titul pani herečka. Jiřina Bohdalová (88) je na svoj vek vskutku čiperná, no ani jej sa nevyhýbajú zdravotné problémy. Teraz priznala neliečiteľnú chorobu.


Zdravotné problémy väčšinou prichádzajú s vekom a človek na prahu deviatich krížikov na chrbte si môže gratulovať, ak sa mu vyhýbajú. Prípad Jiřiny Bohdalovej to však nie je. Hoci je stále poriadne čiperná, trápia ju problémy s pľúcami, ktoré sa, bohužiaľ, nedajú liečiť.

Jiřinu Bohdalovú trápia neliečiteľné problémy s pľúcami.
Jiřina Bohdalová priznala zdravotné
Zdroj: Profimedia

„Mám malé rozdutie pľúc, ale mám na to najlepšiu doktorku! To mi dokonca odkázal ošetrujúci lekár Karla Gotta, že sa o mňa nemôže starať nikto lepší,“ priznala česká herecká ikona pre Blesk.cz. Za problémami s pľúcami môže byť aj fajčenie. Je totiž známe, že Bohdalová si z času na čas dopraje cigaretku.

Rozdutie pľúc, odborne emfyzém pľúc, ktorý trápi Jiřinu, je trvalé a abnormálne rozšírenie dýchacích ciest. Pri ochorení má človek problém s vydychovaním vzduchu, a ten ostáva v pľúcach. Najbežnejšou príčinou rozdutia je fajčenie. Pacient pri tomto ochorení trpí dýchavičnosťou, kašľom. Táto choroba je neliečiteľná.

Najčastejšou príčinou ochorenia Jiřiny Bohdalovej je fajčenie.
Jiřina Bohdalová priznala zdravotné
Zdroj: Profimedia

{{ poll.title }}

  • {{ question.text }} *
  • Vyhodnotenie
    Úspešnosť
    {{ succeeded.percent }}%
    Počet správnych odpovedí
    {{ succeeded.count }}/{{ questions.length }}


Galéria

Jiřina Bohdalová Jiřinu Bohdalovú trápia neliečiteľné Najčastejšou príčinou ochorenia Jiřiny Jiřina Bohdalová je veľmi Jiřina Bohdalová patrí medzi

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/md
FOTO: TV JOJ, Profimedia, FS Barandov

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články