Z Ibrahima Maigu poslanec: Čierna bača vstupuje do politiky! | Topky.sk

Štvrtok, 17. október 2019. Meniny má Hedviga, zajtra Lukáš.

Z Ibrahima Maigu poslanec: Čierna bača vstupuje do politiky!

Ibrahim Maiga je lídrom na kandidátke politickej strany.
Ibrahim Maiga je lídrom na kandidátke politickej strany.
14.03.2019 05:45

BRATISLAVA - Najznámejší slovenský černoch opäť prekvapuje! Herec a spevák Ibrahim Maiga sa už viac nemôže nečinne prizerať situácii na Slovensku a rozhodol sa preto radikálne konať. A myslí to naozaj vážne. Bude z neho politik!


Ibi Maiga žije na Slovensku s prestávkami už 35 rokov, no ľudia ho poznajú hlavne ako herca z obľúbeného filmu Fontána pre Zuzanu. Ďalších fanúšikov si získal aj vďaka účinkovaniu v markizáckej reality šou Farma X. Už počas šou sa prezentoval svojou úprimnosťou a neskôr si dokonca založil vlog, kde si tiež nedával servítku pred ústa. A po dlhom prehováraní sa teraz nechal zlákať na politickú kariéru. Ide tak v šľapajach svojho otca, ktorý bol taktiež politikom.

Ibi teda naďalej zostáva na Slovensku a svoju mladú žienku a deti bude v Afrike pravidelne navštevovať. „Nechcem ich ešte zobrať na Slovensko, lebo deti sú malé, moja mamička žije, tak nech si ich užíva a myslím si, že na to je čas, aby sem prišli.“ O svojej novej kariére doma zatiaľ nepovedal. „Bude to prekvapenie aj pre celé Mali,“ prezradil pre Topky.sk.

Už teraz predpokladá, že niektorí sa budú čudovať, prečo si pre politickú kariéru vybral práve Slovensko a nie svoje rodné Mali. Očakáva však, že mnohí sa budú z jeho rozhodnutia tešiť a konečne uveria, že Slovensko považuje za svoj druhý domov.

Ibrahim Maiga je otcom dvoch detí.
Z Ibrahima Maigu poslanec:
Zdroj: Facebook I.M.

Keďže oficiálna tlačová konferencia je ohlásená až na koniec týždňa, svoj program Ibi zatiaľ veľmi konkretizovať nechcel. „Strašne ma hnevá, čo sa deje v tejto krajine, a povedal som si, že nebudem divákom. Viem ponúknuť Slovákom naozaj veľa vecí. Tak, ako som ich zabával toľko rokov, tak im môžem pomôcť aj iným smerom,“ zastrája sa a dúfa, že sa dokáže zbaviť nálepky „čierneho baču“ a ukázať, čo v ňom naozaj je. „Ľudia nevedia, kto je Ibi Maiga, som zaškatuľkovaný ako čierna bača. Keď som išiel niekomu podpísať podpiskartu s venovaním, povedal, 'ježišmaria, on vie písať'!" spomína si so smiechom.

Či bude so svojou novou politickou stranou nakoniec žať úspech, uvidíme už čoskoro.

Myslíte si, že Ibi Maiga v slovenskej politike uspeje?

54 % nie
áno 46 %

Hlasovalo: 4654Galéria

Ibrahim Maiga je lídrom Svoju manželku a deti Ibrahim Maiga je lídrom Ibi plánuje za rodinou Deti vraj na Slovensko Ibrahim Maiga ide v Svoju stranu a program

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/bee
FOTO: TV Markíza, RTVS, Instagram I.M., fb Jana Yankovicova

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články