°C

Utorok, 1. december 2020. Meniny má Edmund, zajtra Bibiana.

Šokujúca správa z Česka: Zomrel legendárny Karel Gott (†80)!

Maestro Karel Gott zomrel.
Maestro Karel Gott zomrel.
Zdroj: Jan Zemiar
02.10.2019 10:20

PRAHA - Česko a Slovensko sú v slzách. Zomrel legendárny Karel Gott (†80)! V utorok krátko pred polnocou odišiel v kruhu svojej rodiny. Pre ČTK to potvrdila jeho hovorkyňa Aneta Stolzová.


„Vo veku 80 rokovo zomrel v utorok krátko pred polnocou spevák karel Gott. Zomrel doma  v kruhu svojej rodiny, informovala dnes ČTK jeho hovorkyňa Aneta Stolzová,“ informácia sa objavila dnes o 10:13 hod. 


Rodák z Plzne, ktorý začal amatérsky spievať v roku 1957 a po úspechoch v pražských kaviarňach Alfa a Vltava sa dal na štúdium spevu u Konstantina Karenina, už začiatkom 60. rokov minulého storočia prenikol do širšieho povedomia a v roku 1962 už nechýbal medzi hodnotenými interpretmi v ankete Zlatý slávik. O rok neskôr však už v nej triumfoval. Celkovo získal 42 Zlatých slávikov.

Po angažmán v Divadle Semafor, kde sa objavil vo viacerých pôvodných inscenáciách, zakotvil s bratmi Štaidlovcami vo vlastnom divadle malých foriem Apollo. Jeho umeleckú dráhu už v tom čase sprevádzal jeden megahit za druhým a úspechy nielen v bývalom Československu, ale aj za jeho hranicami.

Na začiatku roka 1967 podpísal zmluvu s nemeckou gramofónovou spoločnosťou Polydor, vďaka nahrávkam pre ňu dostal pomenovanie Zlatý hlas z Prahy. Počas svojej viac ako 50-ročnej úspešnej speváckej dráhy získal prakticky všetko, čo sa získať dalo. Bol držiteľom desiatok československých a českých slávikov, získal viac ako 60 zlatých a platinových platní, nahral približne 2600 pesničiek.

V americkom Las Vegas sa 7. januára 2008 oženil s Ivanou Macháčkovou, s ktorou má dve dcéry, Nelly Sofiu a Charlotte Ellu. Z nemanželského vzťahu má Karel Gott dve už dospelé dcéry Dominiku a Luciu. 


Galéria

Nástroje k článku


ZDROJ: Topky.sk, TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články