Obavy z rakoviny: Markizák Herman skončil na urológii... Obrovský strach a hanba! | Topky.sk

°C

Pondelok, 11. november 2019. Meniny má Martin, Maroš, zajtra Svätopluk.

Obavy z rakoviny: Markizák Herman skončil na urológii... Obrovský strach a hanba!

Patrik Herman
Patrik Herman
Zdroj: Facebook P.H.
09.11.2018 09:00

BRATISLAVA: Obľúbený markizácky moderátor Patrik Herman (43) otvorene prehovoril o zákernom ochorení. Servítku pred ústa si rozhodne nedával a všetkým mužom poslal tvrdý odkaz: Máme na to gule, či nie?


Dôvodom Hermanovho odkazu je šírenie osvety o prevencii rakoviny prostaty v rámci každoročnej kampane známej pod názvom Movember. Na svojej sociálnej sieti zverejnil fotku so symbolickými fúzikmi, ktoré k tejto kampani neodmysliteľne patria. So svojimi fanúšikmi sa tiež podelil o vlastnú skúsenosť s návštevou lekára a otvorene priznal, že z tohto vyšetrenia mal strach aj ostych.​

„Neviem, či som sa viac bál alebo hanbil... No napokon to bolo asi najveselšie vyšetrenie v mojom živote! Nasmiali sme sa až-až", začal na veselú nôtu známy markizák, vzápätí však pripojil aj alarmujúce štatistiky, čím celému odkazu dodal na vážnosti. Patrik nenechal nič na náhodu a v závere sa rozhodol apelovať aj na ženy či manželky.„Ženy, veď ste ich ťahali pred oltár, tak ich dotiahnite aj k urológovi!" Dúfajme, že tieto otvorené slová skutočne pomôžu k väčšej informovanosti ohľadom vážneho ochorenia.

V rámci hnutia Movember si muži každoročne nechávajú narásť fúzy ako symbol otvorenej konverzácie o svojom zdraví a podporu prevencie rakoviny prostaty. Tradícia vznikla v austrálskom meste Melbourne a postupne sa rozšírila do celého sveta, kde si našla milióny fanúšikov a podporovateľov. Okrem toho hnutie Movember organizuje aj finančné zbierky na liečbu, výskum a starostlivosť o fyzické a duševné zdravie mužov.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Neviem, či som sa viac bál alebo hanbil... :-o No napokon to bolo asi najveselšie vyšetrenie v mojom živote! Priznám sa, po prvýkrát som sa u urológa ocitol pred necelým rokom - v nemocnici v Košiciach-Šaci. Vďaka úžasnému personálu, atmosfére, ktorú vytvorili a situácii, do ktorej ma vmanévrovali, to nebolo vôbec nepríjemné... A nasmiali sme sa až-až... (a nie, nebolo to vtedy, keď som si stiahol gate... ) Aj keď veselo, pripájam sa k vážnej veci! Pridávam sa k tohtoročnej Movembrovej výzve a ku kampani mojich priateľov v boji proti rakovine prostaty. Príliš veľa chlapov s ňou má vážne problémy (každý rok 2000 nových pacientov) a k lekárovi idú neskoro! Príliš veľa chlapov na ňu umiera (až 600 mužov na Slovensku ročne)! Chlapi, veď máme na to gule, či nie? Keď už nie kvôli sebe, tak kvôli svojim láskam – partnerkám a deťom - treba ísť na kontrolu! Ženy, keď na to vaši chlapi nemajú gule, tak ich tam doveďte za ruku alebo aj za... Veď, ťahali ste ich pred oltár, tak ich dotiahnite aj k urológovi! :-) A pridajte sa aj vy k Movembrovej výzve. Nemusíte sa mesiac neholiť (by vás ženy zabili), tak si aspoň urobte fotku s nejakými nakreslenými alebo falošnými fúzmi a pridajte ju na Instagram alebo Facebook s hashtagom #dalsom. Viac sa dozviete na: www.dalsom.sk Ospravedlňujem sa za trošku naturálnejší slovník, ale ide o nás! A ak chcete pomôcť dobrej veci, pošlite dalej! :-) Váš Paťo #dalsom #prevencia #rakovinaprostaty #movember #movember2018

Príspevok, ktorý zdieľa Patrik Herman (@patrikhermanmarkiza),


Galéria

Patrik Herman Moderátor zapózoval s pomyselnými Patrik Herman priznal obavy Moderátor sa pripojil k

Nástroje k článkuZDROJ: bee
FOTO: TV Markíza, Instagram PH, Facebook PH

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články