Moderátor RTVS má prúser: Meškal a živé vysielanie nezvládal! | Topky.sk

Pondelok, 17. jún 2019. Meniny má Adolf, zajtra Vratislav.

Moderátor RTVS má prúser: Meškal a živé vysielanie nezvládal!

Sobotňajšie dialógy skončili ako fiasko.
Sobotňajšie dialógy skončili ako fiasko.
09.10.2018 03:00

BRATISLAVA - V sobotu vysiela RTVS pravidelnú reláciu Sobotné dialógy, kde sa diskutuje o témach, ktoré rezonovali v spoločenskom a politickom dianí uplynulý týždeň. Posledné vysielanie však bolo prúserom na plnej čiare. Moderátor nielen meškal, ale situáciu vôbec nezvládal. Nakoniec dostal výpoveď.


Braňo Dobšinský neodmysliteľne patrí k sobotám s RTVS. Práve on moderuje pravidelnú reláciu Sobotné dialógy, kde boli uplynulú sobotu ako hostia pozvaní podpredseda Smeru Juraj Blanár a poslanec OĽaNO Gábor Grendel.

Podľa portálu hnonline.sk nebol moderátor vôbec vo svojej koži a dokonca niekoľkokrát slovne zaútočil na podpredsedu Smeru. A to najmä pri diskusii o téme vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Na tvrdenia Blanára, že médiá a opozícia nepriamo obviňovali Róberta Fica, že za touto vraždou je talianska mafia napojená na úrad vlády, reagoval príliš prudko.

Dvakrát bol zo strany Blanára upozornený, aby sa sústredil na reláciu. Ospravedlnenie zverejnilo aj Rádio Slovensko na facebookovej stránke, na čo reagovali aj poslucháči. Podľa ich slov bol Dobšinský zjavne pod vplyvom nejakých omamných látok. „​To nie je redaktor, už vôbec nie je objektívny. A možno bol aj opitý alebo nadrogovaný v sobotu, keď tak brblal," vyjadrila sa jedna z poslucháčok. Čo však skutočne stálo za neprofesionálnym vedením relácie, ostáva naďalej otázkou.

Poslucháči mali jasný názor, že moderátor mal niečo vypité.
Moderátor RTVS má prúser:
Zdroj: Facebook Rádio Slovensko

Okrem toho, že bol nepríjemný a celé vysielanie absolútne nezvládal, meškal naň 20 minút a RTVS musela reláciu dokonca predčasne ukončiť. „RTVS sa ospravedlňuje poslucháčom za neskorší začiatok a kratšie trvanie dnešnej diskusnej relácie Sobotné dialógy, čo bolo spôsobené zlyhaním ľudského faktora,“ vyjadrila sa v oficiálnom stanovisku hovorkyňa Erika Rusnáková. 

Podľa webu Stratégie sa nakoniec televízia rozhodla na ukončení pracovného pomeru s Braňom Dobšinským a končí okamžite k 9. októbru. 

Počúvali ste Sobotňajšie dialógy?

48 % nie
áno 52 %

Hlasovalo: 2430Galéria

Sobotňajšie dialógy skončili ako Poslucháči mali jasný názor, Braňo Dobšinský mal vo Rádio Slovensko sa ospravedlnilo Podpredseda Smeru SD Juraj Gábor Grendel za OĽaNO

Nástroje k článku


ZDROJ: md

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články