Náhrada za vyhodeného moderátora RTVS: TÁTO žena strieda Dobšinského! | Topky.sk

Sobota, 23. marec 2019. Meniny má Adrian, zajtra Gabriel.

Náhrada za vyhodeného moderátora RTVS: TÁTO žena strieda Dobšinského!

RTVS už má náhradu za Dobšinského.
RTVS už má náhradu za Dobšinského.
10.10.2018 10:30

BRATISLAVA – V sobotu to prepískol na plnej čiare! Moderátor RTVS Braňo Dobšinský si za svoj neprofesionálny prístup k diskusnej relácii Sobotné dialógy vyslúžil vyhadzov. Verejnoprávny vysielateľ už má za neho aj náhradu. Vystrieda ho žena!


Uplynulý víkend sa poslucháči Rádia Slovensko nestačili čudovať. Nielenže pravidelná diskusná relácia Sobotné dialógy sa bez akéhokoľvek upozornenia začala o 20 minúť neskôr, ale bola aj predčasne ukončená. Nehovoriac o neprofesionálnom prístupe moderátora k hosťom. Mnohí poslucháči mali z Dobšinského pocit, akoby mal vypité.

Dobšinský v Sobotných dialógoch, aj v RTVS skončil.
Vladimír Mečiar a Braňo
Zdroj: rtvs.sk

A práve toto správanie dlhoročného spravodajcu RTVS má svoju dohru. Rozhlas a televízia Slovenska vyvodili dôsledky a Dobšinský tak končí. „RTVS a Branislav Dobšinský sa dohodli na ukončení pracovného pomeru k 9. októbru,“ vyjadrila sa hovorkyňa Erika Rusnáková.

Za moderátora, ktorý dlhodobo viedol program Sobotné dialógy, už má RTVS podľa omediach.com aj náhradu. Miesto za mikrofónom zaplní nežnejšie pohlavie. „Najbližšie vydania diskusnej relácie RTVS Sobotné dialógy bude moderovať Marta Jančkárová,“ potvrdila túto informáciu hovorkyňa. Skúsená moderátorka tak bude najbližšie týždne diskutovať s hosťami o spoločenskom a politickom dianí.

Dobšinského za mikrofónom nahradí Jančkárová.
Náhrada za vyhodeného moderátora
Zdroj: Radio Actual

Jančkárová už v RTVS pôsobila od roku 2002. Verejnosť si ju môže pamätať z relácií O 5 minút 12, Večer na tému či Správy a komentáre na Dvojke. Okrem televízie pôsobila aj pol roka v éteri a svojím hlasom sa poslucháčom prihovárala z Rádia Actual, neskôr sa však vrátila do verejnoprávneho média, avšak dala prednosť rozhlasu pred televíziou.

Ste spokojná/ý s výberom nového moderátora Sobotných dialógov?

46 % nie
áno 54 %

Hlasovalo: 1902Galéria

RTVS už má náhradu Dobšinský v Sobotných dialógoch Dobšinského za mikrofónom nahradí Diváci ju mohli vidieť Jančkárová stála pol roka Marta Jančkárová nie je

Nástroje k článku


ZDROJ: md

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články