Štvrtok, 13. máj 2021. Meniny má Servác, zajtra Bonifác.

Smutný osud Stana Dančiaka: Toto si umelec nezaslúžil!

Herec Stano Dančiak nemá ľahký osud.
Herec Stano Dančiak nemá ľahký osud.
Zdroj: SITA
22.09.2014 06:00

BRATISLAVA – Takpovediac už iba prežíva a je odkázaný na manželku! Herec Stano Dančiak (71), ktorý dlhé roky trpí silnou cukrovkou a prišiel kvôli nej o zrak, si takto svoj dôchodok zrejme nepredstavoval. Pred viac ako pol rokom skolaboval a médiami sa vtedy šírila informácia, že ho zasiahla cievna mozgová príhoda. Nie sú to však iba zdravotné komplikácie, ktoré mu berú chuť do života. Navyše sa musel z veľkej časti vzdať aj svojho milovaného divadla, ktoré mu robilo radosť.


Obľúbený herec Stano Dančiak už dlhé roky bojuje s cukrovkou, ktorá ho pred viac ako dekádou obrala o zrak. Hoci podstúpil niekoľko operácií očí, jeho strach a neskorá liečba spôsobili, že už nevidí vôbec. Humorista sa tak na dlhší čas stiahol do úzadia.

Vo februári tohto roka sa jeho stav ešte viac skomplikoval. Skolaboval a záchranári ho previezli do nemocnice s podozrením na cievnu mozgovú príhodu. Topky.sk preto zaujímalo, ako sa hercovi momentálne darí. „Má sa dobre. Už je na tom zdravotne lepšie,“ priznala nám Dančiakova manželka Darina, ktorá sa o svoju polovičku svedomito stará. 

Držiteľa množstva ocenení jeho hendikep poriadne obmedzuje. Hoci sa tešil na dôchodok a na to, ako si užije vnúčika Šimonka, osud to chcel inak. Zdravotné komplikácie mu veľmi strpčujú život. „Čomu sa môže asi tak venovať, keď nevidí,“ skonštatovala s povzdychom v hlase manželka. 

Na pocite užitočnosti mu nepridáva ani fakt, že sa už neobjavuje v žiadnych televíznych projektoch. A ani na doskách, ktoré znamenajú svet, prakticky nemá uplatnenie. Jediné, čo ho v tomto smere drží nad vodou, je predstavenie v SND s názvom Aj kone sa strieľajú. Tam stvárňuje postavu reverenda Oskara, pri ktorej sa však musí alternovať s Ivanom Tulim Vojtekom. Možno viac hereckých možností by mu vrátilo chuť do života, povestnú zhovorčivosť a vtipkovanie, ktoré sa uňho v poslednom čase vytrácajú.

{{ poll.title }}

  • {{ question.text }} *
  • Vyhodnotenie
    Úspešnosť
    {{ succeeded.percent }}%
    Počet správnych odpovedí
    {{ succeeded.count }}/{{ questions.length }}


Galéria

Herec Stano Dančiak. V hre Aj kone Aj v aktuálnej sezóne Herec Stano Dančiak s Stano Dančiak na klaňačke Stano Dančiak účinkuje od

Nástroje k článkuZDROJ: Alena Kvasnicová
FOTO: Sita, reprofoto SND, Alena Klenková pre SND

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články