°C

Streda, 29. január 2020. Meniny má Gašpar, zajtra Ema.

Za legendárnym Gottom smúti aj naša prezidentka, vyjadrila sústrasť rodine

Zuzana Čaputová
Zuzana Čaputová
Zdroj: TASR – Jakub Kotian
02.10.2019 20:30

PRAHA – Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová vyjadrila sústrasť rodine Karla Gotta, ktorý zomrel v utorok vo veku 80 rokov.


Uviedla, že informáciu o úmrtí českého speváka sa symbolicky dozvedela v stredu dopoludnia práve v okamihu, keď vlak, ktorým cestovala z Bratislavy, zastavil v Prahe. Prezidentka sa zúčastňuje na dvojdňovom summite prezidentov krajín Vyšehradskej štvorky (V4) v českých Lánoch. "Karla Gotta som považovala za umelca, ktorý ovplyvnil mnohé generácie ľudí v Československu, nielen v Českej republike. Chcem týmto vyjadriť úprimnú sústrasť jeho najbližším," uviedla pre prítomné médiá po návrate do hotela po skončení rokovaní v prvý deň summitu.

Český premiér Andrej Babiš v stredu po rokovaní vlády oznámil, že Karel Gott bude mať štátny pohreb, ak bude súhlasiť spevákova rodina. Deň pohrebu bude dňom štátneho smútku a vlajky budú vyvesené na pol žrde. Usporiadanie štátneho pohrebu má aj podporu prezidenta Miloša Zemana.

Ten podľa svojho hovorcu Jiřího Ovčáčka "plne podporuje návrh usporiadať majstrovi Karlovi Gottovi štátny pohreb v katedrále a vyhlásiť v tento deň štátny smútok". Štátne vlajky na Pražskom hrade a v Lánoch už v stredu z rozhodnutia prezidenta Zemana stiahli na pol žrde. Bude to tak až do štátneho pohrebu Karla Gotta, oznámil tiež Ovčáček.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články