°C

Pondelok, 28. september 2020. Meniny má Václav, zajtra Michal, Michaela.

Glváč odmieta, že by dohadoval biznis s Kočnerom: Je to cielená diskreditácia, tvrdí

Zdroj: TASR – Jaroslav Novák, Jakub Kotian, Topky/Ján Zemiar
22.10.2019 10:00

BRATISLAVA – Poslanec Národnej rady SR Martin Glváč odmieta, že by si dohadoval biznis s Marianom Kočnerom. Články o Threeme považuje za cielenú diskreditáciu jeho osoby a strany Smer-SD. Podal aj trestné oznámenie. Informoval o tom na sociálnej sieti.


K údajnej komunikácii s Kočnerom sa Glváč nevie vyjadriť, pretože mu ju "doteraz nikto neukázal". Podľa poslanca už zverejnená komunikácia nesedí so skutočnosťou. Glváč zároveň uviedol, že ho zverejnená komunikácia nijak nediskvalifikuje ani nepoukazuje na žiadne porušenie zákona či zneužívanie postavenia verejného činiteľa. Tvrdí, že sa s Marianom Kočnerom nestretol od roku 2012.

"Ak by som bol vlastníkom týchto pozemkov, ktorým však nie som, a aj zverejnená komunikácia v Denníku N to popiera, priznal by som sa k tomu," tvrdí Glváč na margo článku v Denníku N, v ktorom si má Marian Kočner písať s Glváčom aj o pozemkoch na Čiernej Vode. Tie patria podľa denníka oficiálne bývalému partnerovi finančnej skupiny J&T Igorovi Rattajovi.

Martin Glváč
Zdroj: Topky/Vlado Anjel

Premiér Peter Pellegrini v pondelok uviedol, že sa na komunikáciu Glváča s Kočnerom bude pýtať a ak sa potvrdí "toxický obsah" tejto komunikácie, tak bude vážne uvažovať ako ďalej. "V správnom momente zaujmem k tomu stanovisko," povedal Pellegrini. Marian Kočner je obžalovaný z objednávky vraždy Jána Kuciaka.


Galéria

Martin Glváč

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články