Nedeľa, 18. apríl 2021. Meniny má Valér, zajtra Jela.

Voľby už klopú na dvere: O mandát v NR SR sa uchádzajú aj bratislavskí starostovia

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
13.12.2019 20:30

BRATISLAVA - Kandidátmi na budúcich zákonodarcov sú aj viacerí starostovia a vicestarostovia bratislavských mestských častí, rovnako tak predstavitelia vedenia hlavného mesta SR Bratislavy i Bratislavského samosprávneho kraja (BSK). Vyplýva to zo zverejnených oficiálnych kandidátnych listín politických strán a hnutí, uchádzajúcich sa o dôveru voličov v parlamentných voľbách 2020.


Najvyššie miesto na kandidátke má spomedzi bratislavských starostov šéf samosprávy v mestskej časti Nové Mesto - Rudolf Kusý. Na kandidátke Dobrej voľby má číslo 7. S číslom 21 kandiduje za nový politický subjekt i starosta Lamača Lukáš Baňacký. V komunálnych voľbách 2018 kandidoval Kusý ako nezávislý, Baňacký bol kandidátom pravicovej koalície (SaS, OĽaNO, KDH, Sme rodina, OKS, Nova, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska).

Na kandidátke SaS má číslo 101 starostka Zuzana Aufrichtová, ktorá aj na post v samospráve kandidovala za pravicovú koalíciu. Hnutie Sme rodina má na kandidátke dvoch vicestarostov - s číslom 11 kandiduje zástupca starostu mestskej časti Dúbravka Ľuboš Krajčír, s číslom 30 ružinovský vicestarosta Michal Gašaj. Obaja boli v komunálnych voľbách kandidátmi pravicovej koalície SaS, OĽaNO, KDH, Sme rodina, OKS, Nova, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska.

Zastúpenie má aj užšie vedenie hlavného mesta SR Bratislavy, s číslom 35 kandiduje za koalíciu PS-Spolu námestníčka primátora Lucia Štasselová, za koalíciu kandidovala aj v komunálnych voľbách. Prvú desiatku kandidátov SaS uzatvára predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba, ktorý bol aj v krajských voľbách 2017 kandidátom pravice.

Most-Híd dal pod číslom 8 na kandidátke dôveru podpredsedníčke BSK Alžbete Ožvaldovej (v krajských voľbách kandidovala za Nezávislé fórum, v komunálnych voľbách za pravicovú koalíciu). Ďalšia podpredsedníčka BSK Elena Pätoprstá (v krajských voľbách i vo voľbách do orgánov samosprávy obcí 2018 kandidátka pravicovej koalície) kandiduje za OĽaNO na 109. mieste.
 


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články