Drucker sa vracia do politického ringu: VIDEO Toto sú hlavné priority pripravovanej strany | Topky.sk

°C

Streda, 22. január 2020. Meniny má Zora, zajtra Miloš.

Drucker sa vracia do politického ringu: VIDEO Toto sú hlavné priority pripravovanej strany

Tomáš Drucker
Tomáš Drucker
Zdroj: SITA/Branislav Bibel
19.08.2019 12:10

BRATISLAVA - Bývalý minister zdravotníctva a vnútra Tomáš Drucker chce so svojou pripravovanou stranou Dobrá voľba osloviť voličov konkrétnymi riešeniami a ľuďmi, za ktorými sú výsledky. Ako povedal v rozhovore, pre niekoho je to atraktívne a pre niekoho nie.


„Ja to však považujem za dôležité, pretože inak nám hrozí vážny problém, ak nastávajúca generácia, ktorá vzíde z týchto volieb, nezaručí ľuďom zlepšenie ich dennodenných životov, budú ešte viac sklamaní a budú sa radikalizovať. Nebudú veriť v systém demokracie a v systém štandardných strán,“ priblížil Drucker. Zamerať sa pritom chce najmä na seniorov, rodiny a oblasť zdravotníctva. Konkrétne zmeny však zatiaľ nepriblížil, program pripravovanej strany predstaví v septembri.


Čítajte aj: Je to tu! Drucker oficiálne prichádza na politickú scénu: Odhalil názov svojej novej strany


Na otázku, či už vie povedať nejaké konkrétne mená odborníkov a straníkov, s ktorými rokuje, odpovedal, že sa vždy snažil byť taký, že keď niečo povedal, tak to aj chcel dodržať. „Keď som povedal, že budem chodiť po Slovensku a diskutovať s ľuďmi, tak som chodil po Slovensku a diskutoval s ľuďmi. Keď som povedal, že ak sa mi nepodarí vyriešiť situáciu na ministerstve vnútra, tak odídem, tak som aj odišiel. Keď som povedal, že v krátkom čase chcem predstaviť ľudí, program a princípy, tak by som to chcel dodržať,“ objasnil bývalý minister vnútra.

Drucker sa vracia do
Zdroj: Topky/Ján Zemiar

Mali by to však byť podľa neho ľudia, ktorí v živote niečo dokázali. „Mne neprekáža, či sú to ľudia, ktorí boli v politike alebo sú tam aj ľudia, ktorí v politike neboli. Podstatné je, či sú za nimi nejaké výsledky a to, či ich viete vy posúdiť, ako sa správali, čo urobili,“ zdôvodnil Drucker.

Chápem, že atraktivita a novosť priťahuje

Kupovať mačku vo vreci totiž považuje za nebezpečné. „Vy neviete, čo sa z toho vyvinie. Chápem, že atraktivita a novosť priťahuje. Súhlasím, veď aj toto je niečo nové, ale ja verím, že ak chceme byť úspešní a nezlyhať, tak to musí stáť na ľuďoch, ktorí niečo urobili a ktorí majú skúsenosti,“ dodal Drucker.

Tomáš Drucker
Zdroj: Topky/Ján Zemiar

Drucker pôsobil vo vláde Roberta Fica a aj Petra Pellegriniho ako minister zdravotníctva a dočasný minister vnútra. Z tejto pozície odstúpil na jar minulého roka. Odôvodňoval to tým, že nedokázal odvolať vtedajšieho policajného prezidenta Tibora Gašpara. Odvtedy sa stiahol z politického života.


Čítajte aj: Veľký ROZHOVOR s Tomášom Druckerom: Fico ma dôrazne žiadal, aby som Gašpara neodvolal


Drucker chce ľudom priniesť reálnu zmenu

Prostredníctvom videa na Facebooku však minulý týždeň zverejnil informáciu, že založí novú politickú stranu, začne so zberom podpisov a v najbližších dňoch predstaví aj tím odborníkov, ktorí budú v jeho strane pôsobiť. Vo videu okrem iného uviedol, že chce ľudom priniesť aj reálnu zmenu štýlu politiky a práce.

V súvislosti s jeho novou stranou sa hovorí aj o možnom príchode súčasného premiéra Petra Pellegriniho. Vstup do strany zvažuje aj Lucia Kurilovská, rektorka Akadémie Policajného zboru a odborníčka na trestné právo.


Galéria

Tomáš Drucker Tomáš Drucker

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
VIDEO: Facebook/Tomáš Drucker

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články