Sobota, 31. júl 2021. Meniny má Ignác, zajtra Božidara.

VIDEO Hurikán Dorian dokončil skazu na Bahamách: Vyžiadal si najmenej päť obetí

Zdroj: SITA/AP
03.09.2019 06:50

NASSAU - Najmenej päť mŕtvych si vyžiadal na Bahamách hurikán Dorian, ktorý naďalej bičuje túto ostrovnú krajinu. Tamojší premiér Hubert Minnis uviedol, že obete na životoch boli potvrdené na severovýchodných ostrovoch Abaco, ktoré niesli nápor prichádzajúceho prírodného živlu, informovala v noci na utorok stanica BBC.


Hurikán podľa odhadov Medzinárodného Červeného kríža zničil alebo poškodil približne 13.000 domov. Dorian, historicky druhý najsilnejší hurikán v atlantickej oblasti, zostáva stále "extrémne nebezpečný", dodal Minnis. Na dostupných záberoch z postihnutých miest na Bahamách vidno zaplavené ulice, prevrátené automobily a polámané stromy.

Škody po hurikáne sú
Zdroj: Twitter.com/AJ+

Dorian je podľa záznamov najsilnejšou búrkou, aká kedy zasiahla Bahamy a neskôr sa presunie "nebezpečne blízko" k pobrežiu USA, varujú meteorológovia. Dorian zasiahol Bahamy ako hurikán piatej kategórie, avšak medzitým oslabol na kategóriu štyri s maximálnou stálou rýchlosťou vetra 240 km/h, uvádza americké Národné centrum pre hurikány (NHC). Dorian zostane "silným hurikánom počas nasledujúcich niekoľko dní". Americké štáty Florida, Georgia, Severná Karolína a Južná Karolína vyhlásili mimoriadny stav.

Hurikán napáchal obrovské škody
Zdroj: twitter.com/Bahamas Press

Škody po hurikáne sú
Zdroj: twitter.com/Bahamas Press

Škody po hurikáne sú
Zdroj: Twitter.com/AJ+

Hurikán Dorian zoslabol

Hurikán Dorian, ktorý v nedeľu zasiahol súostrovie Bahamy, v utorok zoslabol a bol preradený zo štvrtej kategórie na tretiu s rýchlosťou vetra 205 kilometrov za hodinu. Informovalo o tom americké Národné centrum pre hurikány (NHC), píše agentúra AFP.


Galéria

Škody po hurikáne sú Hurikán napáchal obrovské škody Škody po hurikáne sú Škody po hurikáne sú

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: YouTube/AmericaTeVeCanal41

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články