Medvede trhajú ovce pre zábavu, ničia úle i ohrady: FOTO Emil ho videl pri stanici, kŕmil sa jablkami | Topky.sk

Sobota, 25. máj 2019. Meniny má Urban, zajtra Dušan.

Medvede trhajú ovce pre zábavu, ničia úle i ohrady: FOTO Emil ho videl pri stanici, kŕmil sa jablkami

Medveď v Česku
Medveď v Česku
Zdroj: Tip čitateľa/Emil
16.10.2018 20:00

BRANKY - Vyčíňanie medveďov trápi i našich susedov. V Zlínskom kraji vo štvrtok roztrhal medveď tri ovce. Obyvatelia sa sťažujú aj na poškodené úle a ohrady. Vyzerá to ale tak, že šelma tentokrát nezabíjala pre potravu, ale skôr pre zábavu. Emilovi sa ju poradilo vyfotiť, ako leží v lese neďaleko vlakovej stanice a konzumuje popadané jablká.


Vaše tipy

Emil, autor fotografie, na svojom facebookovom účte napísal, že medveďa videl vo štvrtok 11. októbra v ranných hodinách nad železničnou stanicou v obci Branky, okres Vsetín v Zlínskom kraji.

Jaroslava napísala, že okolo 17. hodiny bola šelma videná v susednej obci Poličná. „Proti divokým zvieratám nemám absolútne nič, akurát si neviem predstaviť, čo budem robiť, až ho jedného dňa ráno po 5. hodine stretnem, keď pôjdem do práce,“ poznamenala Markéta.

Medveď sa vraj ľudí vôbec nebál. Až neskôr bolo zistené, že v noci zabil tri ovce z neďalekého statku. Podľa odhadu veterinára to vyzerá tak, že hospodárske zvieratá zabil len pre zábavu.  

Emil videl medveďa vo štvrtok ráno neďaleko vlakovej stanice.
Medveď v Česku
Zdroj: Tip čitateľa/Emil

České médiá uvádzajú, že podľa výpovedí svedkov sa šelma deň predtým zdržiavala v obci Jarcová, kde sa mala potulovať v blízkosti futbalového ihriska.  


Čítajte aj: Jaroslav išiel do práce a vtom to uvidel: VIDEO Varuje všetkých hubárov, medveď sa pásol pri ceste


Zároveň pripomínajú, že v okrese Vsetín nejde o prvý prípad, kedy sa tu potuloval medveď. Na Morave sa ich údajne pohybuje viac. Medvede v minulosti poškodili úle i ohrady.  


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články