Utorok, 6. jún 2023. Meniny má Norbert, zajtra Róbert.

Najväčší požiar v Bratislave má tri obete: Šokujúce zábery z miesta činu!

V troskách stále ležia zohavené teláGaléria fotiek (24)
V troskách stále ležia zohavené telá

BRATISLAVA - Hrozný pohľad sa nám naskytol v areáli bývalého závodu Matador, kde dnes v noci vypukol obrovský požiar. Dokonca, ako tvrdili hasiči, možno najväčší za posledné roky. V rozvalinách stále ležia tri uhorené telá, ktoré skúmajú policajní vyšetrovatelia.


Požiar vypukol v stredu krátko po 23:00 v areáli bývalej Matadorky v bratislavskej Petržalke. Spočiatku sa zdalo, že hasiči ho dostanú rýchlo pod kontrolu, napokon zhorela celá dvojpodlažná budova. V jej troskách našli hasiči tri zhorené telá. Počet obetí sa môže zvýšiť, na mieste prebieha vyšetrovanie.

Ako prvá horela unimobunka, z ktorej sa oheň rýchlo rozšíril aj na sklad plný chemikálií, najmä farieb. "V dôsledku tohto požiaru sa oheň rozšíril od budovy, kde prespávali bezdomovci, na vedľajšiu budovu, ktorá slúži ako sklad," informoval hovorca bratislavskej polície František Peczár.
 
Záchranári z miesta odviezli popálenú bezdomovkyňu (63). Tá policajtom povedala, že keď požiar vznikol, spala a zobudila sa, až keď už horelo. "Uviedla, že v predmetnej budove mali prespávať ďalší bezdomovci, ktorí vždy, keď bolo vonku chladnejšie, tak si v objekte kúrili otvoreným ohňom," dodal Peczár. 
 
Plamene šľahali do výšky asi 10 metrov. Požiar sa po takmer dvoch hodinách podarilo dostať pod kontrolu. Na mieste zasahovalo asi 65 hasičov z Bratislavy, Pezinka a Malaciek. 
 
Príčina zatiaľ nie je známa, na mieste je momentálne expertízna skupina. Pátra sa aj po totožnosti mŕtvych.

 

Matadorka za bieleho svetla: Vyšetrovatelia skúmajú nájdené pozostatky

(video: Filip Minár)

Najväčší požiar v Bratislave
Galéria fotiek (24)

(foto: Filip Minár)

Zábery z nočného požiaru: 

Požiar v areáli závodu
Galéria fotiek (24)
Zdroj: Tip čitateľa, Matej Sekerka

(foto: Matej Sekerka)

Požiar v areáli závodu
Galéria fotiek (24)
Zdroj: Tip čitateľa, Konrád Wenzl

(foto: Konrád Wenzl)


Požiar spočiatku vyzeral neškodnePostupne sa však rozširuje

 

Stali ste sa svedkom tohto požiaru? Boli ste aj pri inej mimoriadnej udalosti? Pošlite nám informácie, FOTO alebo VIDEO s krátkym popisom udalosti na tipy@topky.sk alebo SMS a MMS na číslo 0904 117 346.

Najväčší požiar v Bratislave má tri obete: Šokujúce zábery z miesta činu! 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články