Pondelok, 19. apríl 2021. Meniny má Jela, zajtra Marcel.

Verejné vypočutie Kováčechovej: Zloženie Ústavného súdu SR by malo byť pestré

Zľava: Člen Ústavnoprávneho výboru Tibor Bernaťák, predseda výboru Róbert Madej, podpredseda výboru Jozef Ježík a člen výboru Ladislav Andreánsky
Zľava: Člen Ústavnoprávneho výboru Tibor Bernaťák, predseda výboru Róbert Madej, podpredseda výboru Jozef Ježík a člen výboru Ladislav Andreánsky
Zdroj: SITA/Jana Birošová
21.03.2019 16:52

BRATISLAVA - Ústavnoprávny výbor Národnej rady SR vypočul ďalšiu uchádzačku o post ústavných sudcov Evu Kováčechovú. Kováčechová je bývalou riaditeľkou Centra právnej pomoci a o funkciu na ústavnom súde sa už uchádzala vo februárovej voľbe. Sama uviedla, že by bola rada, ak by bol Ústavný súd SR zložený z viacerých právnych odvetví. Ako dodala, uchádza sa opakovane, pretože nerezignovala.


Kováčechová pred výborom uviedla, že je žiaduce, aby bol súd zložený z viacerých právnických odvetví. "Zloženie Ústavného súdu SR by malo byť pestré," povedala. Na otázku, prečo sa rozhodla opakovane kandidovať, odpovedala tak, že prvotný neúspech ju neodradil a nechcela rezignovať.

"Dlho som uvažovala, či sa zapojím do ďalšieho kola. Pravdupovediac, mne bolo veľmi ľúto, že sa nepodarilo nájsť dostatok hlasov aspoň pre niekoľko uchádzačov. Myslím si, že jeden z hlavných dôvodov je, že ľudia by mali mať záujem o verejné funkcie. Pokiaľ rezignujeme, tak nie je možné, aby boli inštitúcie obsadené kvalitnými ľudmi," ozrejmila.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články