Martin Petruško kandiduje za košického primátora za Smer-SD, má tiež podporu SNS | Topky.sk

°C

Sobota, 18. január 2020. Meniny má Bohdana, zajtra Drahomíra, Sára.

Martin Petruško kandiduje za košického primátora za Smer-SD, má tiež podporu SNS

Martin Petruško
Martin Petruško
Zdroj: TASR – František Iván
11.09.2018 13:55

KOŠICE - Súčasný košický viceprimátor Martin Petruško sa bude uchádzať o post primátora Košíc za stranu Smer-SD. Podporu mu vyjadrila aj Slovenská národná strana. Zároveň hľadal podporu svojej kandidatúry aj medzi Košičanmi, získal od nich viac ako 5 000 podpisov. Kampaň vedie s mottom Mesto na celý život. Ako v tlačovej správe informuje, dnes odovzdal kandidačnú listinu. Získal aj viac ako 3 000 podnetov, čo všetko v Košiciach v najbližších štyroch rokoch treba zlepšiť.


„Po tom, ako ma podporila strana Smer-SD, sa k mojej podpore pridala aj Slovenská národná strana. Podporu ľudí z ulíc nášho mesta si veľmi vážim a chcem byť primátorom všetkých Košičanov. Komunálna politika je o riešeniach pre ľudí a nie o politikárčení. Preto garantujem všetkým obyvateľom, partnerom, komunálnym politikom, aktivistom aj podporovateľom, že u mňa sú dvere na spoluprácu otvorené, diskusia a verejný záujem je na prvom mieste,“ povedal Petruško.

K jeho prioritám patrí nájsť ďalšie peniaze na investície do materských a základných škôl, na detské ihriská, športoviská, na starostlivosť o zeleň a vytvorenie zón oddychu v parkoch. V prípade zvolenia bude presadzovať súvislé opravy ciest, chodníkov, chce vybudovať jazdné pruhy pre autobusy, ďalšiu rekonštrukciu električkových tratí na Alejovej, Nad Jazerom a na Južnej triede. Bude sa usilovať o rozvoj cykodopravy - prepojenie cyklotrás a bikesharing.

„Mojou prioritou je výstavba košickej futbalovej arény, či športovej haly pre loptové hry,“ povedal Pteruško. Dodal, že bude hľadať priestor a investora pre akvapark, zabojuje o každého investora, ktorý by v Košiciach mohol vytvoriť nové pracovné miesta. Podľa jeho vyjadrenia v programe Mesto na celý život si na svoje prídu deti, mládež, študenti, mladé rodiny, ľudia v strednom veku aj seniori.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články