°C

Utorok, 20. október 2020. Meniny má Vendelín, zajtra Uršula.

Svedok na súde ukázal na Szabóa: Identifikoval ho ako vodiča auta, ktoré videl aj vo Veľkej Mači

Zdroj: Topky/Peter Korček
20.01.2020 16:00

PEZINOK - Tomáš Szabó bol šoférom auta, ktoré sa pár dní pred vraždou Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej pohybovalo vo Veľkej Mači. Pred senátom Špecializovaného trestného súdu v Pezinku to uviedol svedok René Nyitray z Veľkej Mače.


Ten vypovedal, že 18. februára 2018 vo večerných hodinách si na benzínovej pumpe Slovnaft v Sládkovičove všimol vozidlo, ktoré identifikoval ako Peugeot Partner. Auto bolo svetlomodrej farby s komárňanskou značkou, pričom na pumpe videl do tváre vodičovi. Toho v súdnej sieni identifikoval ako obžalovaného Tomáša Szabóa „Vtedy ešte vyzeral trošku inak," povedal s tým, že v súčasnosti má obžalovaný plnšiu tvár.


ONLINE zo súdu: Bödör poprel Tóthove slová o sledovaní novinárov, Haščák hovoril o Kočnerovej SMS


Myslí si však, že na pumpe videl práve jeho. Spomenuté auto následne podľa výpovede stretol pri vstupe do Veľkej Mače, pričom išlo podľa neho veľmi pomaly. Auto podľa neho prešlo aj popri dome neskôr zavraždeného novinára. Na otázku prokurátora, či mohlo ísť aj o iný typ vozidla (podľa obžaloby páchatelia použili vozidlo Citroen Berlingo), odpovedal svedok áno.

Svedok na súde ukázal
Zdroj: Topky/Ján Zemiar

On však má zafixované, že to bol Peugeot. Podľa vyjadrenia obžalovaného Szabóa je výpoveď svedka nepravdivá a je motivovaná finančnou odmenou, ktorú po vražde vypísal štát za dolapenie páchateľov.


Galéria


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články