Politici reagujú na obžalobu Kočnera: OĽaNO a Most-Híd oceňujú vyšetrovateľov, reakcia premiéra | Topky.sk

°C

Streda, 13. november 2019. Meniny má Stanislav, zajtra Irma.

Politici reagujú na obžalobu Kočnera: OĽaNO a Most-Híd oceňujú vyšetrovateľov, reakcia premiéra

Marian Kočner
Marian Kočner
Zdroj: Jan Zemiar
21.10.2019 15:15

BRATISLAVA – Prácu vyšetrovateľov a prokurátorov oceňuje hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) v súvislosti s obžalovaním Mariana Kočnera prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP). Informoval o tom hovorca OĽaNO Matúš Bystriansky.


"Príbeh spravodlivého Slovenska by mal pokračovať tým, že v base budú sedieť všetci, ktorí mafii umožnili vraždiť. Buď jej priamo pomáhali, alebo o mnohých skutočnostiach vedeli a vyšetrovanie sa snažili zmariť," vyhlásil líder hnutia Igor Matovič.

Igor Matovič
Politici reagujú na obžalobu
Zdroj: SITA/Jana Birošová

Marian Kočner bol podľa jeho slov roky na slobode napriek tomu, že bol podozrivý z viacerých trestných činov. "Spoliehal sa na svoje krytie v polícii a politike. Nečinnosť vyšetrovateľov musel zastupovať odvážny novinár, ktorý na to doplatil svojím životom, a to len pre to, že Marian K. bol ich človek. Mafia ovládla štát," podotkol Matovič.

Obžaloba Kočnera je podľa Mosta-Híd výsledkom enormnej práce vyšetrovateľov

Slovensko si zaslúži, aby po vražde novinára vyšetrili aj kauzu Gorila, uviedla koaličná strana Most-Híd v reakcii na obžalobu Mariana Kočnera prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP).

"Vznesenie obžaloby je výsledkom enormného pracovného nasadenia vyšetrovateľov, ktorých, respektíve ich kolegov, ešte čaká množstvo práce na kauzách, ktoré vyplavila súkromná komunikácia obvineného Mariana K. a zverejnená nahrávka rozhovorov v konšpiračnom byte," povedala strana Most-Híd.

Premiér verí, že je dosť dôkazov, aby páchatelia vraždy novinára boli potrestaní

Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) vníma pondelňajšie podanie obžaloby prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry na Špecializovaný trestný súd v Pezinku v súvislosti s vlaňajšou vraždou investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej ako pocit satisfakcie a zadosťučinenie. Vyhlásil to v pondelok v Banskej Bystrici. Podľa neho fakt, že sa celá kauza už posúva na súd, je míľnikom v celom tomto procese. Vysoko oceňuje prácu vyšetrovacích tímov vrátane prokuratúry.

Peter Pellegrini
Politici reagujú na obžalobu
Zdroj: Topky/Maarty

"Tak ako sme deklarovali, polícia a príslušné orgány mali maximálnu podporu a som presvedčený, že nahromadili dostatok dôkazov, ktoré umožnia súdom páchateľov reálne potrestať. Chcem vyjadriť veľké poďakovanie ľuďom, ktorí na celom prípade intenzívne pracovali. Je to splnenie aj môjho sľubu, ktorý som dal po nástupe do funkcie, že urobím všetko pre to, aby sme túto vraždu vyšetrili a aby pravda vyšla najavo. Pevne verím, že budeme svedkom odsúdenia kriminálnych živlov za spáchanie tohto ohavného trestného činu," zdôraznil premiér.

Prokurátor ÚŠP podal v pondelok na Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku obžalobu na obvinených Mariana Kočnera a ďalšie tri osoby v prípade vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.


Galéria

Marian Kočner Igor Matovič Peter Pellegrini

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články