O väzbe obvinených z Kuciakovej vraždy rozhodne Najvyšší súd: V hre je aj Harabin | Topky.sk

°C

Pondelok, 27. január 2020. Meniny má Bohuš, zajtra Alfonz.

O väzbe obvinených z Kuciakovej vraždy rozhodne Najvyšší súd: V hre je aj Harabin

Štefan Harabin by mohol rozhodovať o väzbe obvinených.
Štefan Harabin by mohol rozhodovať o väzbe obvinených.
Zdroj: TASR/Michal Svítok
04.10.2018 15:45

BRATISLAVA - Najvyššiemu súdu SR boli dnes predložené sťažnosti proti vzatiu do väzby trojice obvinených v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka.


"V zmysle Trestného poriadku o sťažnostiach rozhodne NS SR ako súd sťažnostný na neverejnom zasadnutí do piatich pracovných dní od predloženia sťažností na rozhodnutie," informovala  hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici vzal v nedeľu do väzby obvinených Tomáša Sz., Miroslava M., Zoltána A. a Alenu Zs. za obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej a za ďalšie trestné činy. Dôvodom na väzbu je možná obava, že by obvinení pokračovali v trestnej činnosti, mohli sa skrývať a ovplyvňovať svedkov. Rozhodnutie nie je právoplatné, okrem Zoltána A. ostatní traja obvinení podali proti tomu sťažnosť.

Štvorica je obvinená za obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy a za ďalšie trestné činy. Dvoch obvinených, ktorí sú bratranci, zadržali policajti v Kolárove vo štvrtok 27. septembra ráno a v ich domoch urobili aj domové prehliadky. Tretieho zadržali v jeho bydlisku blízko Komárna. Tomáš Sz. je bývalý policajný vyšetrovateľ, jeho bratranec Miroslav M. bývalý vojak, Zoltán A. je podnikateľ. Podnikateľka Alena Zs. je stíhaná za obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy formou účastníctva.

Novinára a jeho snúbenicu zavraždili 21. februára v ich dome vo Veľkej Mači výstrelmi z pištole kalibru 9 mm. Prokurátor nedávno uviedol, že dvojnásobná úkladná vražda súvisela s Kuciakovou prácou.

O sťažnosti voči vzatiu do väzby obvinených z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej bude možno rozhodovať aj Štefan Harabin, píše Denník N. Práve jeho senát Najvyššieho súdu dnes dostal sťažnosť troch zo štyroch obvinených. Okrem Harabina v senáte pôsobia aj Pavol Farkaš, Dana Wänkeová a Patrik Príbleský. Ktorí traja sudcovia napokon o sťažnosti rozhodnú, nie je ešte podľa hovorkyne Alexandry Važanovej známe.


Galéria

Štefan Harabin by mohol Tlačová konferencia k prípadu

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články