Mečiar prehovoril o kríze na Slovensku: Ficovi to nedochádza, tvrdý odkaz opozícii | Topky.sk

Pondelok, 25. jún 2018. Meniny má Tadeáš, zajtra Adriána.

Mečiar prehovoril o kríze na Slovensku: Ficovi to nedochádza, tvrdý odkaz opozícii

Vladimír Mečiar
Vladimír Mečiar, Zdroj: TASR - Jakub Kotian
07.03.2018 17:53

BRATISLAVA - Súčasná politická situácia je podľa bývalého predsedu vlády Vladimíra Mečiara ovplyvnená aj tým, že vláda dlhodobo nemá stratégiu. Premiérovi Robertovi Ficovi (Smer-SD) podľa neho celkom nedochádza vývoj na Slovensku, ani chápanie zodpovednosti každej jeho časti, aj negatívnej.


Fico sa znovu pustil do Kisku: Destabilizuje Slovensko, prezident vracia úder

"Politická zodpovednosť neznamená, že si trestný čin urobil, politická zodpovednosť znamená, že zodpovedáš za to, že vôbec vznikol, za výsledok. Vláda v tej situácii, keď má vnútorné rozpory, rozpory s opozíciou, prezidentom, vyžaduje riešenie," povedal v utorok bývalý trojnásobný premiér na konferencii v Bratislave.

Mečiar nevie, či sa súčasná politická situácia pretaví do predčasných volieb, rekonštrukcia vlády by mala byť podľa neho rozsiahlejšia, ale neznamená to, že by mala skončiť súčasná koalícia. Zároveň skritizoval opozíciu, podľa neho totiž nie je možné robiť demokraciu cez tlačové konferencie.

„Nie je tu subjekt, ktorý by bol v opozícii schopný vytvoriť program národnej obrody Slovenskej republiky na hodnotách národných, kresťanských a sociálnych. Ak sa takýto subjekt nevytvorí, nebude tu nositeľ zmeny," ozrejmil.

Mečiar tvrdí, že súčasná politická situácia je výsledkom chýbajúcej stratégie vlády. "Niet stratégie, sú to krátkodobé ciele, programy, od tlačovky po tlačovku, sú to krátkodobé prehlásenia, čo by sa malo robiť. Je tam tlak na sociálne najslabšie skupiny, úprava základu platu, úprava najnižších dôchodkov, ale nie je to o vyriešení základných problémov, v ktorých Slovensko zaostáva... Veci tu na Slovensku sú prezreté a nemajú riešiteľa. Vláda toto zanedbáva a preto sa ocitá v zmätku, v ktorom je," zhrnul.

Vzhľadom na mimoriadnu situáciu v Slovenskej republike a z úcty k obetiam vrážd, Jánovi Kuciakovi a jeho snúbenici Martine Kušnírovej, sa redakcia topky.sk rozhodla zrušiť diskusiu k tomuto článku.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: TASR - Jakub Kotian

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články