Pre pohreby Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej ruší Smer-SD oslavy Medzinárodného dňa žien | Topky.sk

Nedeľa, 22. september 2019. Meniny má Móric, zajtra Zdenka.

Pre pohreby Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej ruší Smer-SD oslavy Medzinárodného dňa žien

Robert Fico
Robert Fico
Zdroj: TASR – Jakub Kotian
02.03.2018 16:05

BRATISLAVA - Strana Smer-SD ruší oslavy Medzinárodného dňa žien v Trnave a Námestove, keďže sú dnes a v sobotu 3. marca pohreby zavraždeného Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej. Ako informovalo tlačové oddelenie strany Smer, podujatia budú pokračovať od nedele 4. marca.


Jána Kuciaka a jeho priateľku Martinu Kušnírovú zavraždili v ich rodinnom dome vo Veľkej Mači koncom minulého týždňa. V moderných dejinách Slovenska je to prvá vražda novinára. Pre vraždu už odstúpil minister kultúry Marek Maďarič, prezident Andrej Kiska vystúpi v nedeľu v RTVS.

Do vyšetrenia prípadu sa vzdali svojich funkcií tajomník Bezpečnostnej rady SR Viliam Jasaň a štátna radkyňa Mária Trošková. Ich mená sa totiž vyskytovali v článku, na ktorom Kuciak pracoval. Venoval ho možnému zneužitiu eurofondov do poľnohospodárstva organizovaným zločinom a možným prepojeniam na štát. Situácia vyvolala napätie vo vládnej koalícii. V Moste-Híd tvrdia, že bez odchodu ministra vnútra Roberta Kaliňáka a policajného prezidenta Tibora Gašpara nebude verejnosť vyšetrovaniu veriť.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: TASR – Jakub Kotian

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články