Streda, 26. január 2022. Meniny má Tamara, zajtra Bohuš.

Česká speváčka porodila doma: ŠIKANA!

Lenka DusilováGaléria fotiek (4)
Lenka Dusilová
Zdroj: Instagram LD

PRAHA - Česká speváčka Lenka Dusilová je mamou 7-ročného syna Edwarda, ktorý prišiel na svet doma a nie v nemocnici. Brunetka priznala, že si kvôli tomu zažila šikanu.


Lenka Dusilová sa narodila 28. decembra 1975. Otca dlhé roky nepoznala, neskôr aspoň zistila, o koho ide. „Otec proste nebol. Je strašne ťažké o tom hovoriť a nebyť konkrétna. O osobný príbeh nechcem rozprávať, nebolo by to fér napríklad voči mame,” povedala pred pár rokmi pre iDnes.cz. 

Lenka Dusilová (vpravo)
Galéria fotiek (4)
Lenka Dusilová (vpravo)
Zdroj: Instagram LD

Lenka Dusilová

K hudbe ju to ťahalo už od detstva, ako 10-ročná sa predstavila na folkovom festivale s básňou, ktorú sama zhudobnila. Neskôr bola členkou súboru Bambini di Praga. V 90. rokoch mala kapelu Sluníčko, s ktorou bodovala v hudobnej ankete ako Objav roka. 

Neskôr začala spolupracovať s Davidom Kollerom a jeho skupinou Lucie. Potom spolu založili kapelu Pusa. Prvú cenu Anděl ako najlepšia speváčka získala v roku 2000. Na sólovej dráhe spolupracovala s Čechomorom, aktuálne je okolo nej zoskupenie Baromantika. 

Česká speváčka porodila doma:
Galéria fotiek (4)

Lenka má syna Edwarda, ktorého priviedla na svet doma. Pôvodne plánovala rodiť v nemocnici za prítomnosti vlastnej pôrodnej asistentky, situácia sa ale vyvinula inak. „Chcela som zostať počas prvej pôrodnej doby čo najdlhšie doma a včas sa vydať do nemocnice. Lenže pôrod sa rozbehol rýchlo a dobre a vo chvíli, keď bol ešte čas zamieriť do nemocnice, som si zrazu nedokázala vďaka intenzite predstaviť, že odídem,” prezradila speváčka. A tak po porade s asistentkou rodila doma za jej prítomnosti. 

Lenže potom nastal problém. Najmä na úradoch. „Nevyhla som sa šikane,” tvrdí Dusilová a pomenovala ťažkosti, s ktorými sa stretla: „Odmietnutie pediatra, problém na matrike. Všeobecne sa ľudia na domorodičky pozerajú ako na tie, čo by pomaly chceli zabiť svoje dieťa. Majú ich za bláznov, ktorým nezáleží na zdraví potomka a tiež za sebcov.” Podľa umelkyne by zdravá žena bez rizikového tehotenstva mala mať možnosť rodiť aj alternatívne bez toho, aby bola za čudáka. 

Lenka Dusilová
Galéria fotiek (4)
Zdroj: Instagram LD

Česká speváčka porodila doma: ŠIKANA!

Viac o téme:
AUTOR: © Zoznam/ev Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Najčítanejšie články