°C

Streda, 21. október 2020. Meniny má Uršula, zajtra Sergej.

Herečka z Harryho Pottera to tajila 18 mesiacov: Rakovina v 3. štádiu!

Julie Walters
Julie Walters
Zdroj: Warner Bros.
22.02.2020 00:01

LONDÝN - Herečka Julie Walters dnes oslavuje 70 rokov. Len pár dní pred narodeninami sa rozhodla prehovoriť o diagnóze, ktorú si od lekárov vypočula pred rokom a pol. Najprv im nechcela veriť a myslela si, že sa iba pomýlili.


Julie Walters sa narodila 22. februára 1950 ako najmladšia z piatich detí, no iba tretia, ktorá pôrod prežila. Ako 18-ročná sa zaúčala na povolanie zdravotnej sestry, no neskôr sa rozhodla študovať angličtinu a divadelné umenie. 

Potom sa venovala divadlu, stand-up komédii a kabaretu. Prvou úlohou, v ktorej si získala všeobecnú pozornosť, bola študentka vo filme Rita sa vzdeláva. Vyslúžila si niekoľko nominácií na filmové ocenenia a získala cenu BAFTA ako najlepšia herečka. 

Herečka z Harryho Pottera
Zdroj: Columbia Pictures Corporation

O tri roky neskôr hrala matku Adriana Mola v seriáli Tajný denník Adriana Mola. V posledných 20 rokoch hrala Molly Weasleyovú v sérii o Harrym Potterovi. Známa je aj z muzikálu Mamma Mia! 

Práve premiéru druhej časti muzikálu herečka zmeškala zo zdravotných dôvodov. Vtedy ale ešte neprezradila, že bojuje s rakovinou. Prehovoriť sa rozhodla len v týchto dňoch. „Bol to šok, proste veľký šok,” povedala.

Lekári jej diagnostikovali rakovinu hrubého čreva v treťom štádiu, následne podstúpila operáciu a chemoterapiu. Dnes verí, že chorobu nadobro porazila. A tak môže s radosťou osláviť okrúhlu 70-ku. 

Julie Walters


Galéria

Julie Walters Julie Walters a Michael Julie Walters Julie Walters

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ev

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články