Piatok, 23. apríl 2021. Meniny má Vojtech, zajtra Juraj.

V slovenskom znení Ľudmila Mandžárová: Takto vyzerá žena s najznámejším dabingovým hlasom!

Ľudmila Mandžárová
Ľudmila Mandžárová
Zdroj: Saturn Entertainment
31.12.2019 00:01

BRATISLAVA - V istom období bolo toto meno počuť takmer zakaždým, keď sa na konci filmu či seriálu ozvalo: V slovenskom znení účinkovali... Medzitým sa v dabingu presadili a udomácnili aj mladšie ročníky, no Ľudmila Mandžárová je stále aktívna a za svoje umenie zbiera aj ceny.


Ľudmila Mandžárová sa narodila 31. decembra 1953. Vyštudovala VŠMU a začala pôsobiť v divadle. Najprv v Prešove, neskôr bola 13 rokov členkou Novej scény v Bratislave. 

Účinkovala v niekoľkých seriáloch a filmoch, no najznámejšia je z dabingu, ktorému sa venuje už štyri desiatky rokov. Okrem prepožičiavania hlasu zahraničným hviezdam pracuje aj na úpravách dialógov. 

Ľudmila Mandžárová s manželom Štefanom Mandžárom
V slovenskom znení Ľudmila
Zdroj: TV MARKÍZA

Pred rokom dokonca obaja manželia Mandžárovci dostali cenu Literárneho fondu v oblasti dabingu. Režisér Štefan za dlhoročnú prácu v oblasti výroby slovenského znenia seriálov a filmov získal cenu za celoživotné dielo. Herečka Ľudmila za ženský dabingový výkon v postave Lindsey Coleovej v seriáli Križovatka smrti (Rush hour). 

Hlas Ľudmily Mandžárovej je známy najmä zo seriálu Akty X (Dana Scullyová), Dva a pol chlapa (Evelyn Harperová) alebo Walker, texaský ranger (Alex Cahillová). Vo filmoch jej hlasom hovoria najčastejšie herečky Meryl Streep, Michelle Pfeiffer, Susan Sarandon alebo Demi Moore.

V pôvodnej verzii Sám doma nadabovala pre Markízu matku strateného Kevina. Vo filme Robin Hood - Kráľ zbojníkov nahovorila Marian.

V slovenskom znení Ľudmila
Zdroj: Saturn Entertainment
 


Galéria

Ľudmila Mandžárová Ľudmila Mandžárová s manželom Ľudmila Mandžárová v dabingovom Manželia Mandžárovci s markizáckym

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ev

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články