Výborný slovenský brankár: O tomto hokejistovi vznikla aj pesnička! | Topky.sk

Piatok, 18. október 2019. Meniny má Lukáš, zajtra Kristián.

Výborný slovenský brankár: O tomto hokejistovi vznikla aj pesnička!

Jaroslav Halák
Jaroslav Halák
Zdroj: TASR
13.05.2019 00:01

BRATISLAVA/BOSTON - Prvýkrát nás reprezentoval v roku 2002 na majstrovstvách juniorov a hoci dnes oslavuje 34 rokov, stále je aktívny. Obrovskú popularitu si vybudoval aj v zámorskej NHL, kde pôsobí dodnes. Dokonca má Jaro Halák od fanúšikov aj svoj vlastný videoklip na motívy Lady Gaga.


Jaro Halák sa narodil 13. mája 1985. Samozrejme, s krstným menom Jaroslav, no po úspechoch v reprezentácii mu fanúšikovia inak ako Jaro ani nepovedia. Slovenské farby háji od roku 2002, keď nastúpil za juniorov, od roku 2007 sa zúčastňoval Majstrovstev sveta v ľadovom hokeji a reprezentoval nás aj na olympijských hrách. 

Dominik Graňák a Jaro Halák
Výborný slovenský brankár: O
Zdroj: TASR

Presadil sa aj v zámorskej NHL. V roku 2007 tam mal premiéru v drese Montrealu a hneď bol vyhlásený za druhú hviezdu zápasu. Sezóna 2009/2010 bola pre neho poslednou v tomto kanadskom tíme – podával ale také výkony, že sa veľkou mierou pričinil o postup Canadians do finále Východnej konferencie. Fanúšikovia pre neho dokonca vytvorili aj oslavný klip. 

Neskôr pôsobil Halák v tímoch St. Luis Blues či New York Islanders. Aktuálne hrá za Boston Bruins, kde pôsobí aj Zdeno Chára. 

Výborný slovenský brankár: O
Zdroj: TASR


Galéria

Jaroslav Halák Dominik Graňák a Jaro Jaro Halák pôsobí v Jaro Halák

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ev

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články