Slovenská herečka nemá ešte ani 60, ale... Aha, čo jej spravili v divadle! | Topky.sk

Štvrtok, 23. máj 2019. Meniny má Želmíra, zajtra Ela.

Slovenská herečka nemá ešte ani 60, ale... Aha, čo jej spravili v divadle!

Zuzana Frenglová
Zuzana Frenglová
Zdroj: Divadlo Arena
12.03.2019 00:01

BRATISLAVA - Herečka Zuzana Frenglová už dávno nemá dvadsať, no hoci o dva roky oslávi 60, vyzerá skvele. Ale kým od kolegov počúva komplimenty na svoj vzhľad, v divadle ju obsadili do úlohy 86-ročnej babičky.


Zuzana Frenglová sa narodila 12. marca 1961. Študovala na VŠMU a potom začala pôsobiť na Novej scéne, kde zotrvala až do roku 2002. Hrala v mnohých filmoch, ušla sa jej aj rola princeznej. Jej najvýraznejšou úlohou bola Anička Jurkovičová. 

Slovenská herečka nemá ešte
Zdroj: RTVS

Milovníci slovenských seriálov ju mohli vidieť hrať epizódne postavy v Ordinácii v ružovej záhrade, Paneláku, Susedoch, v seriáli V mene zákona či Mesto tieňov. Výraznejší charakter mala v markizáckom Chlapi neplačú, kde hrala mamu hlavnej hrdinky Pauly. 

Dnes Zuzana oslavuje 58 rokov a vyzerá stále skvelo. Dokonca, keď si na jeseň zmenila profilový obrázok na Facebooku, dostala krásny kompliment od Joža Pročka: „Hmm, vy vyzeráte ako Frenglová v dvadsiatke.”

Slovenská herečka nemá ešte
Zdroj: Facebook ZF

No kým kolegovia si myslia, že Frenglová vyzerá parádne, v divadle sa jej ušla rola, ktorú by možno mnohé herečky vnímali ako urážku. V hre Extasy Show totiž stvárňuje ženu vo veku 86 rokov! 

Zuzana Frenglová hrá 86-ročnú magisterku germanistiky a histórie.
Slovenská herečka nemá ešte
Zdroj: Divadlo Arena


Galéria

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ev

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články