Koniec rozprávkového života na Floride: Dejdarovi došli prachy! | Topky.sk

Štvrtok, 23. máj 2019. Meniny má Želmíra, zajtra Ela.

Koniec rozprávkového života na Floride: Dejdarovi došli prachy!

Martin Dejdar
Martin Dejdar
Zdroj: TV MARKÍZA
11.03.2019 00:00

PRAHA - Martin Dejdar aktuálne účinkuje v markizáckom seriáli Kuchyňa. V uplynulých rokoch mal práce naozaj nad hlavu, aby mohol financovať svoju rodinu na Floride. Napriek tomu, že sa takmer nezastavil a zháňal jeden kšeft za druhým, cestovanie na trase Česko - Slovensko - USA a život v americkom slnečnom štáte bol nad jeho finančné možnosti.


Martin Dejdar sa narodil 11. marca 1965. Študoval na pražskej DAMU a hneď po škole získal divadelný angažmán. V roku 1993 ho preslávila komédia Šakalí léta a o dva roky potvrdil svoje herecké majstrovstvo vo filme Učiteľ tanca – za túto úlohu získal cenu Český lev. 

Koniec rozprávkového života na
Zdroj: CT

Známy je aj zo seriálov Zdivočelá země, Konec velkých prázdnin alebo Poslední sezona. V rámci dabingu je jeho najznámejšou úlohou hlas Barta Simpsona. Okrem herectva je Dejdar známy aj svojím šoumenstvom – moderoval viacero televíznych programov a uplatnil sa aj ako porotca jednej série šou Česko Slovensko má talent. 

Martin Dejdar je ženatý, má syna Matěja a dcéru Sáru. Syn ej nádejný hokejista, ktorý kvôli športu odišiel na Floridu. Štyri roky tam s ním potom žila aj mama Daniela a sestra. Otec rodiny za nimi lietal tak často, ako mohol. 

Aby si mohol dovoliť financovať život v USA a svoje letenky, pracoval takmer do úmoru. Skoro žiadnej pracovnej ponuke nepovedal nie, aby rodinu zabezpečil. Pred pár mesiacmi však úprimne priznal, že to nestačí. 

Martin Dejdar s manželkou Danielou
Koniec rozprávkového života na
Zdroj: Ján Zemiar,

Kým v Čechách a na Slovensku mu zárobky možno mnohí závideli, na luxusný život v Amerike to nebolo dosť. „Finančne to tam bolo pre nás veľmi náročné,” úprimne priznal Blesku dôvod, prečo za veľkou mlákou zostal len Matěj. 


Galéria

Martin Dejdar Martin Dejdar vo filme Martin Dejdar s manželkou Marián Čekovský a Martin Martin Dejdar v Česko Martin Dejdar

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ev

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články