°C

Piatok, 10. apríl 2020. Meniny má Igor, zajtra Július.

Legendárny Schumacher oslavuje jubileum: Rodina poslala odkaz fanúšikom!

Michael Schumacher
Michael Schumacher
Zdroj: SITA
03.01.2019 00:01

ŽENEVA - Sedemnásobný majster sveta F1 Michael Schumacher z Nemecka oslavuje jubilejné 50. narodeniny. Jeho rodina pri tejto príležitosti opäť požiadala o rešpektovanie súkromia.


"Môžete si byť istí, že je v dobrých rukách a robíme všetko, čo je v našich silách, aby sme mu pomohli. Prosíme pochopte, že rešpektujeme Michaelove želania. Je to citlivá téma, chceme, aby to zostalo v súkromí," uvádza sa vo vyhlásení rodiny na facebooku.

Schumacher si na lyžovačke 29. decembra 2013 po páde hlavou na kameň zranil mozog napriek tomu, že mal prilbu. Momentálne sa o neho starajú v domácom prostredí v Ženeve. O jeho zdravotnom stave sa od úrazu nedostali na verejnosť žiadne oficiálne informácie. "Sme šťastní, že sa o neho fanúšikovia stále zaujímajú. Chcel by vám za to srdečne poďakovať. Vo štvrtok oslávi narodeniny spolu s vami," píše sa ďalej na facebooku. 

Michael Schumacher
Zdroj: SITA

Michael Schumacher sa narodil 3. januára 1969. Jeho otec staval motokáry, a tak k nim budúci šampión F1 pričuchol už ako malé dieťa. Neskôr sa stal juniorským majstrom a časom triumfoval aj ako majster Nemecka a Európy.

Potom presedlal na formuly a postupne sa od nižších súťaží prepracoval až k najprestížnejšej F1. V rámci nej patrí k špičke, získal až 7 titulov majstra sveta. 

Takéto obrázky radosti živého
Zdroj: Facebook


Galéria

Michael Schumacher Michael Schumacher Takéto obrázky radosti živého

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR, ev

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články