°C

Pondelok, 1. jún 2020. Meniny má Žaneta, zajtra Xénia.

Zlatého Slováka má každý rád: Milióny na konte a po boku táto kočka!

Ľubomír Višňovský
Ľubomír Višňovský
Zdroj: SITA
11.08.2019 00:00

BRATISLAVA - Azda niet Slovaka, ktorý by nepatril medzi fanúšikov Ľubomíra Višňovského. Rodák z Topoľčian dnes oslavuje 43. narodeniny a tešiť sa môže nielen z kariérnych úspechov. Veľkú radosť mu robí aj sympatická manželka Katka, ktorá mu porodila syna Maxima a dcérku Lilly.


Ľubomír Višňovský, prezývaný Višňa, začínal s hokejom vo svojom rodnom meste. V extralige debutoval v ročníku 1994/95, keď hrával za Slovan Bratislava. Na prelome milénia bol draftovaný v úvodnom drafte NHL klubom Los Angeles Kings, za ktorý neskôr hrával. 

Ľubomír Višňovský ako 30-ročný.
Ľubomír Višňovský
Zdroj: SITA

Višňa je neodmysliteľne spätý s reprezentovaním Slovenska na šampionátoch. Aj on sa pričinil o to, že v roku 2000 sme sa radovali zo striebra, o dva roky neskôr zo zlata a v 2003 z bronzu. 

V roku 2001 sa Višňovský oženil s Ninou Nemcovou, ich manželstvo sa po 4 rokoch rozpadlo.

Jeho osudovou ženou je manželka Katka, s ktorou sa vzali v septembri 2011. Dvojica má spolu syna a dcéru. Zaujímavé je, že pri oboch pôrodoch bol hokejista prítomný. „Chcela som, aby bol pri tom! Najmä pri prvom. Pri druhom som už chvíľku rozmýšľala, lebo podľa mňa to nie je taký úžasný zážitok, ako som si na začiatku myslela. A hlavne preňho. Povedal, že ťažšie, ako jeho najťažší hokejový zápas v živote. Skoro tam odpadol. Ale vydržal to. A s úsmevom,” prezradila v rozhovore pre magazín mamama sympatická blondínka. 

Ľubomír Višňovský s manželkou Katarínou na Plese v opere.
Ľubomír Višňovský
Zdroj: Ples v opere

Ľubomír Višňovský odohral 141 reprezentačných zápasov a nosil dres s číslom 17. S hokejovou kariérou sa lúčil vo februári 2016. 

Ľubomír Višňovský sa takto lúčil s hokejovou kariérou.
Ľubomír Višňovský
Zdroj: SITA


Galéria

Nástroje k článkuZDROJ: Topky.sk
FOTO: SITA, Ples v opere, TV Markíza

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články