Corbyn je už zúfalý: Zvoláva mimoriadne stretnutie, chce zabrániť brexitu bez dohody | Topky.sk

°C

Piatok, 6. december 2019. Meniny má Mikuláš, zajtra Ambróz.

Corbyn je už zúfalý: Zvoláva mimoriadne stretnutie, chce zabrániť brexitu bez dohody

Jeremy Corbyn
Jeremy Corbyn
Zdroj: SITA/AP Photo/Frank Augstein
21.08.2019 19:53

LONDÝN - Líder britskej opozičnej Labouristickej strany Jeremy Corbyn zvolal mimoriadne stretnutie lídrov všetkých ďalších parlamentných politických strán, aby spoločne prediskutovali taktiku zabraňujúcu brexitu bez dohody. Informovala o tom v stredu spravodajská televízia Sky News.


"Chcel by som vás pozvať na stretnutie, aby sme prediskutovali všetky taktiky, ktoré zabránia bezdohodovému brexitu," napísal Corbyn v liste. Britských zákonodarcov v ňom vyzval, aby spoločne "urobili všetko, čo je v ich silách" a zabránili vystúpeniu Británie z Európskej únie bez dohody.

Líder labouristov v liste ďalej uviedol, že toto mimoriadne stretnutie zvoláva v snahe "zastaviť Spojené kráľovstvo na ceste k ústavnej a politickej búrke". Navrhované stretnutie sa má uskutočniť budúci týždeň v utorok.

Jeremy Corbyn
Zdroj: SITA/AP Photo/Frank Augstein

Britský premiér Boris Johnson chce s EÚ uzavrieť novú dohodu, pretože nesúhlasí so znením tej, ktorú s Bruselom uzavrela jeho predchodkyňa Theresa Mayová. Na dohode mu prekáža najmä tzv. írska poistka. Predstavitelia EÚ však opakovane vyhlásili, že Mayovej dohoda sa už otvárať nebude. Johnson tvrdí, že v takom prípade opustí Británia 31. októbra EÚ bez dohody.


Galéria

Jeremy Corbyn Jeremy Corbyn

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články