Johnson sa u Macrona cítil ako doma: FOTO Takúto pohodičku si užíval v v Elyzejskom paláci | Topky.sk

°C

Streda, 20. november 2019. Meniny má Félix, zajtra Elvíra.

Johnson sa u Macrona cítil ako doma: FOTO Takúto pohodičku si užíval v v Elyzejskom paláci

Na snímke britský premiér Boris Johnson (vpravo) a francúzsky prezident Emmanuel Macron počas stretnutia v Elyzejskom paláci v Paríži
Na snímke britský premiér Boris Johnson (vpravo) a francúzsky prezident Emmanuel Macron počas stretnutia v Elyzejskom paláci v Paríži
Zdroj: TASR/Christophe Petit Tesson, Pool via AP
22.08.2019 21:55

PARÍŽ - Britský premiér Boris Johnson očividne nebol v Paríži nervózny z rozhovorov o brexite s francúzskym prezidentom Emmanulom Macronom, hoci je to vážna téma a ide o veľa.


Vo štvrtok v salóne Elyzejského paláca sa Johnson vôbec "nepotil", ale sedel uvoľnene v čalúnenom kresle - a nakrátko si položil chodidlo na nízky servírovací stolík. Prezident Macron sedel na gauči oproti hosťovi, na opačnej strane malého okrúhleho stolíka, a evidentne dokázal to, že sa hosť cítil v jeho sídle ako doma. Pohodu zachytil fotograf tlačovej agentúry AP.

Macron zmodernizoval zariadenie a nábytok v paláci po svojom zvolení v roku 2017. Zavrhol formálny štýl a vymenil ho za dôstojné pohodlie a väčšiu nenútenosť. Obaja politici žartovali, pričom Macron občas plesol rukou po stolíku. Johnson si oprel nohu o okraj stolíka a Macron ukázal na dlážku - kam noha patrí. Britský premiér vtedy povedal "prepáč", zdvihol ruku na ospravedlnenie a zasmial sa.

Na snímke britský premiér
Zdroj: TASR/Christophe Petit Tesson, Pool via AP

Nenútené správanie dvojice pripomínalo "šaškovanie kamarátov", hoci majú rozdielne názory na očakávaný jesenný odchod Británie z Európskej únie. Uvoľnenosť sa možno stane novým normálom v často napätom svete diplomacie. Koniec koncov, Macron už stisol stehno americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi na stretnutí v Paríži vlani v novembri. Elyzejský palác neskôr označil štvrtkové stretnutie Macrona s Johnsonom za "komplexné" a "konštruktívne".


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články