Streda, 28. september 2022. Meniny má Václav, zajtra Michal, Michael, Michaela.

Sú životy tisícky Newyorčanov v ohrození? Daeš vyzvala extrémistov na útok

Ilustračné fotoGaléria fotiek (1)
Ilustračné foto
Zdroj: thinkstock.com

NEW YORK – Skupina hakerov s väzbami na militantnú organizáciu Daeš zverejnila na internete zoznam niekoľkých tisícov Newyorčanov a vyzvala extrémistov, aby na nich zaútočili. Agentúra Reuters o tom informuje s odvolaním sa na nemenovaného odborníka oboznámeného z vyšetrovaním tohto prípadu.


Federálni agenti spoločne s newyorskou políciou teraz kontaktujú jednotlivcov, ktorých mená sa na inkriminovanom zozname ocitli. Americké úrady sa však podľa nemenovaného zdroja neobávajú, že by tieto osoby boli v reálnom ohrození.

Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) uviedol, že aj keď sa k priebehu vyšetrovaní nevyjadruje, ak zozbiera dostatok informácií o hrozbe, konkrétnych jednotlivcov či organizácie o tom zvyčajne upovedomí.

Na zmienenom zozname figurujú okrem mien aj poštové a e-mailové adresy jednotlivcov. Niektoré z týchto údajov sú však podľa nemenovaného odborníka už neplatné. Skupina napojená na militantov Daeš zverejnila ešte v minulom roku zoznam obsahujúci údajne mená, adresy a fotografie stovky amerických vojakov a svojich prívržencov vyzvala na ich usmrtenie. Reuters dodáva, že americkým úradom sa od roku 2013 podarilo zadržať vyše 70 jednotlivcov, ktorí sa nejakým spôsobom snažili podporiť Daeš.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články