Danko je ochotný Greššovi zaplatiť prieskum verejnej mienky | Topky.sk

Piatok, 22. jún 2018. Meniny má Paulína, zajtra Sidónia.

Danko je ochotný Greššovi zaplatiť prieskum verejnej mienky

Andrej Danko
Andrej Danko, Zdroj: SITA
12.10.2017 14:10

BRATISLAVA – Predseda Slovenskej národnej strany Andrej Danko si myslí, že v najbližšom období sa potvrdí, že najsilnejším kandidátom na predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja je súčasný predseda Milan Belica. Verí, že ak sa to potvrdí, opozičný kandidát Ján Greššo sa vzdá v prospech demokratického kandidáta, aby nevyhral kandidát strany Kotleba – ĽSNS Milan Uhrík.


Šéf parlamentu dal zároveň na dnešnej tlačovej besede prísľub, že je ako súkromná osoba ochotný zaplatiť Greššovi prieskum verejnej mienky v renomovanej agentúre, ktorú si bude môcť vybrať. Pokiaľ ide o voľby do vyšších územných celkov, ktoré sa konajú 4. novembra, Danko verí, že účasť bude vyššia ako zvyčajne.

"Pán Danko nech sa nebojí, viem ako sa mám správať, viem ako sa mám zachovať, jeho rady, jeho výzvy nepotrebujem. Nech radšej vyzýva k veľkej volebnej účasti," napísal Ján Greššo v stanovisku, ktoré zverejnil na svojej facebookovej stránke. Zároveň uviedol, že ďakuje Dankovi za pochvalné slová na svoju osobu.

Podľa Grešša tým priznal, že osobnosť, ktorá by mala kraj konečne posunúť dopredu, je "niekto úplne iný ako pán Belica." Danko by mal podľa Grešša vyzvať svojich koaličných partnerov, aby vyšetrili a potrestali všetky politické krádeže a klamstvá, "ktoré sa akože nikdy nestali a neexistujú. V tej chvíli vyschne živná pôda extrémizmu a nebude treba vyzývať na občiansku uvedomelosť, ktorú súčasná vládna garnitúra nemá".

„Voľby do VÚC môžu rozhodnúť, ako bude vyzerať parlament v roku 2020, kto bude vládnuť v roku 2020. Je jedno, či to bude koalícia, opozícia, to rozhodnú ľudia. Len nech to nie sú holohlaví ľudia napichaní stereoidmi, ktorí nevedia urobiť ani kotrmelec,“ povedal dnes Danko.

Danko pripomenul, že SNS urobila v Nitre kompromis. Ako povedala podpredsedníčka národniarov Eva Smolíková, ona tiež chcela kandidovať, ale uvedomuje si svoju zodpovednosť. „Musela som zvážiť a prevážil pocit zodpovednosti,“ povedala.

Danko na tlačovke zároveň odmietol zodpovednosť za to, že súčasná koalícia schválila zákon o jednokolových voľbách do VÚC. Tvrdí, že svoju zodpovednosť za kotlebovcov majú aj médiá. Zároveň potvrdil, že v Banskej Bystrici, kde je predsedom VÚC Marian Kotleba, podporujú najsilnejšie demokratického kandidáta Jána Luntera.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články