°C

Piatok, 28. február 2020. Meniny má Zlatica, zajtra Radomír.

Prezident Kiska osobne zablahoželal víťazovi volieb v Banskej Bystrici Jánovi Lunterovi

Andrej Kiska zablahoželal Jánovi Lunterovi.
Andrej Kiska zablahoželal Jánovi Lunterovi.
Zdroj: SITA/Peter Rusko
06.11.2017 18:33

BANSKÁ BYSTRICA - Prezident Andrej Kiska sa po dnešnej návšteve v Námestove, kde sa vyjadril k víkendovým voľbám, zastavil aj v Banskej Bystrici, aby zablahoželal k víťazstvu kandidátovi na post predsedu banskobystrickej župy Jánovi Lunterovi.


„Zastavil som sa, aby som poďakoval pánovi Lunterovi, že sa do tohto boja pustil, a zablahoželal mu k úžasnému úspechu,“ uviedol Kiska. „Vyhrali sme nielen v Banskej Bystrici, ale na celom Slovensku,“ povedal Lunter a dodal, že je to vidieť na volebných výsledkoch kandidátov Kotlebovej strany na poslancov. Svoje poďakovanie voličom doplnil budúci župan slovami „som rád, že sa tá zmena udiala“.

Andrej Kiska zablahoželal Jánovi
Zdroj: SITA/Peter Rusko

„Mali sme obavu, lebo naši extrémisti, môžem smelo povedať novodobí fašisti, sú organizovanou silnou politickou skupinou, ktorá postavila do volieb obrovské množstvo poslancov,“ priznal Kiska. Tieto voľby boli podľa neho aj o tom, či ukážeme naše Slovensko ako modernú krajinu. „Nesmierne oceňujem, že ľudia prišli, že sa zvýšila účasť, a ukázali, aká naša krajina skutočne je,“ doplnil prezident. Signálom do budúcna podľa neho je, aby do politiky vstupovali noví ľudia - svedomití a čestní, "ľudia za ktorými je skutočný príbeh“.

Andrej Kiska zablahoželal Jánovi
Zdroj: SITA/Peter Rusko

Kiska na záver dodal, že keď všetci predsedovia krajských samospráv prevezmú svoje funkcie, tak ich pozve do paláca, aby sa s nimi porozprával, „ako vidia svoju župu, ako vidia našu krajinu a budeme diskutovať ešte o tom, kde naše Slovensko posunúť“.

Andrej Kiska zablahoželal Jánovi
Zdroj: SITA/Peter Rusko


Galéria

Andrej Kiska zablahoželal Jánovi Andrej Kiska zablahoželal Jánovi Andrej Kiska zablahoželal Jánovi Andrej Kiska zablahoželal Jánovi Andrej Kiska zablahoželal Jánovi Andrej Kiska zablahoželal Jánovi

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA/Peter Rusko

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články