°C

Utorok, 7. júl 2020. Meniny má Oliver, zajtra Ivan.

PRÁVE TERAZ Za únik daňových informácií o Kiskovi môže jednotlivec

Andrej Kiska
Andrej Kiska
Zdroj: SITA/Radoslav Maťaš
06.11.2017 10:59

BRATISLAVA - V prípade únikov daňových informácií o prezidentovi SR Andrejovi Kiskovi zlyhal jednotlivec. Daniari chcú toto zlyhanie vyšetriť.


Nebolo to spôsobené systémovou chybou finančnej správy. Uviedol to prezident Finančnej správy SR František Imrecze s tým, že daniari chcú toto zlyhanie dôkladne vyšetriť.

„Definitívne je to zlyhanie jednotlivca, nie je to žiadna systémová vada vo finančnej správe. Akým spôsobom boli jednotlivci motivovaní, aby sa uchýlili k trestnému činu porušenia daňového tajomstva, naozaj neviem. Mrzí ma, že sa to v tejto spoločnosti deje," skonštatoval Imrecze.

Informoval, že daniari mali veľmi rýchlo vyselektovaný úzky okruh ľudí, ktorí sa cez informačné systémy pozreli na spisy prezidenta. "Identicky sme postupovali pri vyšetrovaní v prípade ministra Petra Žigu. Rovnako máme identifikovaný úzky okruh ľudí, čo sa týka systémov," doplnil Imrecze. V prípade prezidenta bolo podľa neho podané trestné oznámenie, podané má byť aj v prípade Žigu.

„Stále som presvedčený o tom, že 99 % ľudí finančnej správy si plní svoje povinnosti korektne a rešpektuje daňové tajomstvo. Naozaj sa tu bavíme o zlyhaní jednotlivca. Urobíme všetko pre to, aby sme ho vyšetrili. Robí sa to veľmi ťažko, pokiaľ je to fyzický únik, že si niekto niečo skopíruje a niekomu to odovzdá," dodal Imrecze.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA/Radoslav Maťaš,
VIDEO: TASR/Daniel Veselský

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články