Pozor na falošný profil pápeža na Facebooku: Pre deti budem viac než Santa! | Topky.sk

°C

Pondelok, 9. december 2019. Meniny má Izabela, zajtra Radúz.

Pozor na falošný profil pápeža na Facebooku: Pre deti budem viac než Santa!

Zdroj: facebook, twitter
13.03.2013 23:40

BRATISLAVA – Ošiaľ okolo novozvoleného pápeža už stihol zasiahnuť aj sociálne siete! Nadšenci s úmyslom vyhľadať si osobný profil pápeža Františka narazili na Facebooku a Twitteri na presvedčivé konto pod menom Jorge M Bergoglio.Po tom, čo bol zvolený argentínsky kardinál Jorge Mario Bergoglio za pápeža, rapídne stúpol v priebehu niekoľkých minút počet ľudí, ktorí začali sledovať "jeho" účet a blahoželať mu.

Pápež František: Viac ako Santa?

Profil síce na prvý pohľad pôsobil presvedčivo, jeho statusy za ostatné týždne však prezradili, že tu nebude všetko s kostolným poriadkom.

„Ak sa stanem pápežom, deti ma budú milovať viac než Santa Clausa,“ objavilo sa na twitterovom účte @JMBergoglio v posledný februárový deň. Dávnejšie si mohli ľudia prečítať príspevok, ktorý mnohých pohoršil. „Len cirkev musí chrániť tieto deti, objímať ich, starať sa o ne, dať im teplo, dať im lásku, dať im... eh eh #NieHomosexuálnymAdopciám.“

Pozor na falošný profil
Zdroj: facebook, twitter
Pozor na falošný profil
Zdroj: facebook, twitter

Na facebookovom a twitterovom profile Jorge M Bergoglio bolo do neskorých nočných hodín pomerne živo. Autor účtu pridával nové statusy a tweety v španielčine. Krátko pred pol dvanástou došlo k pozastaveniu pofiderného twitterového konta.

Nový pápež už zverejnil prvý tweet

Ak však hľadáte oficiálny profil nového pápeža, nájdete ho na Twitteri pod účtom Pontifex. Toto konto, ktoré predtým využíval dnes už emeritný pápež Benedikt XVI., reaktivovali hneď po tom, čo bol verejnosti predstavený nový pápež Jorge M Bergoglio.

Prvý tweet sa objavil krátko po oznámení jeho mena s textom: „HABEMUS PAPAM FRANCISCUM (v preklade Máme pápeža Františka)." Archív tweetov bývalého pápeža Benedikta XVI. si môžete pozrieť na tejto stránke.

Pozor na falošný profil
Zdroj: facebook, twitter


Galéria


Nástroje k článkuZDROJ: bd
FOTO: Twitter, Facebook

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články