Pumpár (28) dal dievčaťu (21) peniaze na benzín: VIDEO Netušil, aké šialenstvo tým vyvolá | Topky.sk

°C

Nedeľa, 23. február 2020. Meniny má Roman, Romana, zajtra Matej.

Pumpár (28) dal dievčaťu (21) peniaze na benzín: VIDEO Netušil, aké šialenstvo tým vyvolá

Monet van Deventerová a Nkosikho Mbele
Monet van Deventerová a Nkosikho Mbele
Zdroj: backabuddy.co.za
04.06.2019 17:00

JOHANNESBURG - Zamestnanec (28) čerpacej stanice zohrial srdce Juhoafričanov tým, že zaplatil benzín belošskej vodičke, ktorá na nebezpečnej diaľnici v JAR nemala peniaze na palivo do auta. Dojatá žena (21) svojho záchrancu vychválila na sociálnych sieťach a začala zbierku, ktorá vyniesla státisíce randov.


Hrôza za bieleho dňa v Južnej Afrike: FOTO Lupiči popravili dvojicu, ktorej došla nafta a uviazla na ceste

Nkosikho Mbele sa rozhodol dať zo svojho 100 randov (cca 6,2 eur) Monet van Deventerovej, ktorá si zabudla peňaženku a nemala na benzín. Urobil tak zo strachu o jej život, ak by jej došlo palivo na nebezpečnom diaľničnom úseku, preslávenom vysokou kriminalitou.

Monet mala veľké šťastie, že natrafila na dobrého človeka.
Pumpár (28) dal dievčaťu
Zdroj: FB/Monet van Deventer

"Madam, na diaľnici N2 vám nemôže dôjsť benzín. Dám vám 100 randov a vy mi ich vrátite, až budete blízko," uviedol podľa stanice BBC pumpár, bez toho, aby od ženy chcel akýkoľvek kontaktný údaj. "Ani som o tom nerozmýšľal... Urobil som, čo bolo správne," povedal pumpár miestnemu rádiu.

Monet s priateľom
Pumpár (28) dal dievčaťu
Zdroj: FB/Monet van Deventer

"Ďakujem ti, Nkosikho, že si mi dal vieru v Juhoafrickú republiku," napísala Van Deventerová na sociálnych sieťach v pohnutí nad šľachetným činom. "Pretože mi Nkosikho zachránil život, rada by som pre neho niečo urobila na oplátku," dodala s tým, že zakladá crowdfundingovú zbierku.

Pumpár (28) dal dievčaťu
Zdroj: FB/Kelly Muwana

Tá iba za dva dni vyniesla už vyše 459-tisíc randov (cca 28 250 eur), ktoré skromný pumpár plánuje použiť na vzdelanie svojich detí.

Pumpár (28) dal dievčaťu
Zdroj: FB/Kelly Muwana

Aj tento príbeh o ľudskosti má však svoju odvrátenú stránku. Podľa najnovších informácií, kým bol mladý muž v práci, pokúsili sa jeho dom už dvakrát vykradnúť zlodeji, ktorí hľadali peniaze zo zbierky. Jeho matka musela negramotným zločincom vysvetliť, že financie nie sú posielané na jeho účet.


Galéria

Monet van Deventerová a Monet mala veľké šťastie, Monet s priateľom

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz
ZDROJ: ČTK
VIDEO: YouTube/eNCA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články