Skvelá správa pre Vráble: Najväčší zamestnávateľ neodchádza, prácu dá ďalším 280 ľuďom | Topky.sk

Sobota, 21. júl 2018. Meniny má Daniel, zajtra Magdaléna.

Skvelá správa pre Vráble: Najväčší zamestnávateľ neodchádza, prácu dá ďalším 280 ľuďom

Zdroj: Vlado Anjel
08.11.2017 11:30

VRÁBLE - Nezmyselná byrokracia a nehostinné podnikateľské prostredie. Aj to boli dôvody, pre ktoré najväčší zamestnávateľ vo Vrábľoch, Kongsberg Automotive, zvažoval odchod zo Slovenska. Výrobca prevodoviek, ktorý v súčasnosti zamestnáva 1 200 ľudí, plánoval presunúť fabriku do inej krajiny. Nakoniec sa však nechal presvedčiť, závod zostáva a dokonca rozširuje výrobu. Ľudia tak neprídu o zamestnanie a vznikne ďalších 280 pracovných miest.


Šéf zahraničnej spoločnosti Kongsberg Automotive zvažoval, že výrobu zo závodu vo Vrábľoch presunú do inej krajiny. Trápilo ho totiž „čoraz viac hlúpej byrokracie, nezmyselná buzerácia a vypaľovačky všakovakých úradov, úradníkov,“ napísal na svojom Facebooku Juraj Miškov, predseda strany SKOK.

Skvelá správa pre Vráble:
Zdroj: Vlado Anjel

Práve Miškov totiž stojí za tým, prečo najväčší zamestnávateľ z Vrábľov neodišiel. „Podarilo sa mi ho nielen presvedčiť, aby neodchádzali, ale aby sme spoločne skúsili presvedčiť ich centrálu a priniesli na Slovensko ďalšie rozšírenie výroby,“ pochválil sa na Facebooku.

Skvelá správa pre Vráble:
Zdroj: Vlado Anjel

Spoločnosť Kongsberg Automotive nakoniec upustila od myšlienky presťahovania fabriky a zostáva na Slovensku. V utorok (7.11) slávnostne otvorila novú výrobnú halu. Závod tak bude potrebovať ďalších zamestnancov, výrobca prevodoviek plánuje zamestnať 280 ľudí. Priemerná hrubá mzda zamestnancov Kongsberg Automotive sa pohybuje na úrovni 1 030 eur.

Skvelá správa pre Vráble:
Zdroj: Vlado Anjel

Skvelá správa pre Vráble:
Zdroj: Vlado Anjel


Galéria


Nástroje k článkuZDROJ: karierainfo.zoznam.sk
FOTO: Vlado Anjel

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články