Bratislavským taxikárom nevedia ľudia prísť na meno: No po TOMTO na nich zmeníte názor | Topky.sk

Štvrtok, 21. jún 2018. Meniny má Alojz, zajtra Paulína.

Bratislavským taxikárom nevedia ľudia prísť na meno: No po TOMTO na nich zmeníte názor

V centre mali zo zbierky veľkú radosť
V centre mali zo zbierky veľkú radosť, Zdroj: topky
18.06.2017 00:01

BRATISLAVA - Taxikári vďaka niektorým jedincom nemajú v Bratislave príliš dobré meno. Nedávno sa rozhodli dokázať ľuďom, že aj oni majú srdce a zrealizovali krásnu myšlienku spojenú s Medzinárodným dňom detí.


Situácia s bratislavskými taxikármi je v súčasnosti taká, že mnoho ľudí im po zlých skúsenostiach nevie prísť na meno. Nemožno však všetkých hádzať do jedného vreca, čo pred pár týždňami ukázali členovia Občianskeho združenia koncesovaných taxikárov. Rozhodli sa pomôcť Krízovému centrum Repuls v Petržalke, ktoré poskytuje podporu ľuďom v krízovej životnej situácii. Sú medzi nimi aj detičky, ktoré nemajú to šťastie vyrastať v úplnej a fungujúcej rodine. 

Taxikári v tejto súvislosti zorganizovali zbierku oblečenia, hračiek, potravín a iných potrebných vecí pre deti aj ich rodičov. Podarilo sa im vyzbierať množstvo šatstva, dvojkočík pre mamičku, ktorá má dvojičky, i finančné prostriedky na nákup jedla. No a potom už neostávali nič iné, než len veci odniesť do centra. 

Bratislavským taxikárom nevedia ľudia
Zdroj: topky

Bratislavským taxikárom nevedia ľudia
Zdroj: topky

Bratislavským taxikárom nevedia ľudia
Zdroj: topky

Radosť v očiach detí aj rodičov bola neopísateľná. "Deti sa hneď rozbehli za hračkami a sladkosťami. Niektorí kolegovia sa s nimi dokonca zahrali. Slovo "ďakujem" sme počuli snáď tisíckrát. Bolo to naozaj veľmi dojemné a vyčarovali to všetkým úsmevy na tvári," povedala členka občianskeho združenia Angelika s tým, ktorá by chcela aj týmto spôsobom spolu s kolegami poďakovať tým, ktorí sa do zbierky zapojili.

Bratislavským taxikárom nevedia ľudia
Zdroj: topky

Bratislavským taxikárom nevedia ľudia
Zdroj: topky

Dodala, že to určite nebola posledná akcia tohto druhu. V budúcnosti plánuje združenie pomôcť aj iným krízovým centrám a ľuďom, ktorí to potrebujú. 


Galéria

V centre mali zo

Nástroje k článkuZDROJ: np
FOTO: Topky

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články