Sobota, 31. júl 2021. Meniny má Ignác, zajtra Božidara.

Dievčatko (3) odpadlo na oslave narodenín: Onedlho rodina zažila najťažšie chvíle života

Sárka s bračekom
Sárka s bračekom
Zdroj: ludialudom.sk
14.12.2015 00:00

BRATISLAVA – Sárka práve oslavovala svoje tretie narodeniny, keď sa stalo niečo nečakané a nezvyčajné. Odrazu odpadla a v mysliach rodičov sa začali rodiť tie najhoršie obavy. Bohužiaľ, boli oprávnené.


Lekári Sárke po vyšetrení diagnostikovali nádor na mozgu, ktorý bol taký chúlostivý, že dievčatko na Slovensku odmietli operovať. K náročnej operácii sa odhodlali až pražskí odborníci, no prognózy napriek dočasnému zlepšeniu jej stavu nie sú priaznivé. Ďalšie vyšetrenie ukázalo, že dievčatku medzičasom narástol nádor znova a ide o najagresívnejší typ nádoru štvrtého stupňa. „Netušíme, či sa dcérka dožije mesiac a či rok,“ priznala mama dievčatka. Nezaberá totiž ani chemoterapia, ani alternatívna medicína.

Dievčatko (3) odpadlo na
Zdroj: ludialudom.sk

Dievčatko (3) odpadlo na
Zdroj: ludialudom.sk

Dievčatko s neistými vyhliadkami do budúcna už z nemocnice prepustili, aby strávilo posledné dni života s rodinou. Má len tri roky a jej rodičia sú pripravení na to, že zomrie. Odkedy v sebe prestali prechovávať nádej na uzdravenie dcérky, nezbierajú už peniaze na jej liečbu, pretože v jej prípade by pomohol už len zázrak. Napriek tomu by dcérke chceli urobiť jej rýchlo plynúce dni života čo najkrajšími, preto sa rozhodli požiadať o pomoc pri splnení ich posledného sna. Radi by s dcérkou doma strávili čo najviac času a rozveselili ju.

Dievčatko (3) odpadlo na
Zdroj: ludialudom.sk

Sárke môžete finančne alebo akokoľvek inak pomôcť prostredníctvom výzvy na ĽudiaĽudom.sk.


Galéria

Sárka s bračekom

Nástroje k článkuZDROJ: zh
FOTO: ludialudom.sk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články