°C

Sobota, 28. november 2020. Meniny má Henrieta, zajtra Vratko.

Mama chorej Miriam (12) nemá na ružiach ustlané: Chýbajú nám už aj základné potraviny

Miriam s mamou
Miriam s mamou
Zdroj: Miriam Komárová
29.10.2015 00:00

HUMENNÉ - Pred niekoľkými mesiacmi sme na Topkách zverejnili smutný osud 12-ročnej tínedžerky Miriam, ktorá kvôli chorobe nedokáže sama chodiť. Jej mama Zuzana vtedy čitateľov prosila o oblečenie a potraviny, a teraz nám napísala do redakcie opäť, pretože jej situácia je zo dňa na deň horšia.


„Mimka je na tom zdravotne stále horšie a môj otec, ktorý nám pomáhal, v apríli zomrel. Po jeho smrti sme sa museli presťahovať do iného bytu, ale nevládzem splácať nájom. Jediným pozitívom pre nás je, že ide o prízemný byt,“ vysvetľuje Zuzana, ktorá musí dcérku Miriam napriek jej veku do školy každý deň voziť v kočíku. Dievča totiž trpí ťažkou formou detskej mozgovej obrny.

Mama chorej Miriam (12)
Zdroj: Miriam Komárová

Chorej vnučke sa snaží pomáhať babka, no sama sa borí zdravotnými problémami a situácia rodiny je veľmi zlá. Dievča trpí chronickým zápalom pľúc a často musí navštevovať lekára. Keďže peňazí jej mama rozhodne nemá nazvyš, poteší ju každé euro a nepohrdne ani darovanými potravinami alebo šatstvom, pretože z Miriam bude už onedlho veľká slečna.

Mama chorej Miriam (12)
Zdroj: Miriam Komárová

Miriam môžete finančne alebo akokoľvek inak pomôcť prostredníctvom nižšie uvedených kontaktných údajov:

Zuzana Komárová, Československej armády 25, 066 01 Humenné 

E-mail: mimusenki@gmail.com

Telefónne číslo: 0915 322 609 

Číslo účtu: 4011728804/7500

Ste v ťažkej životnej situácii a svojmu dieťatku nedokážete poskytnúť pomoc, akú potrebuje? Poznáte rodičov, ktorí majú podobné problémy? Zašlite nám vaše či príbehy vašich známych aj s fotografiami na potrebujupomoc@topky.sk.


Galéria

Miriam s mamou

Nástroje k článkuZDROJ: zh
FOTO: Zuzana Komárová

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články